۷۴۸ طرح عمرانی و زیربنایی در قزوین افتتاح می‌شود

قزوین – ایرنا - استاندار قزوین گفت: ۷۴۸ طرح زیربنایی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در استان قزوین به مناسبت فرارسیدن دهه فجر با ۹۶۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بهره برداری می‌رسد.

هدایت الله جمالی پور روز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت دهه مبارک فجر، افزود: میانگین زمان لازم برای اجرای این تعداد طرح ۱۲ ماه بوده است که در مجموع برای سه هزار و ۲۲۶ نفر اشتغالزایی خواهند کرد.

وی با اشاره به تعداد این طرح‌ها در حوزه‌های مختلف، گفت: در حوزه امور عمرانی و زیربنایی ۴۹۲ طرح با سه هزار و ۶۰ میلیارد ریال اعتبار، در امور اقتصادی ۱۲۱ طرح با پنج هزار و ۶۴۲ میلیارد ریال و در امور فرهنگی و اجتماعی ۱۳۵ طرح با ۹۸۳ میلیارد ریال به بهره برداری خواهند رسید.

استاندار قزوین ادامه داد: این طرح‌ها در حوزه‌های مختلف جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، مدرسه سازی، میراث فرهنگی، بهزیستی، کمیته امداد، بهداشت و سلامت، ورزش و جوانان و دهیاری‌ها و شهرداری‌ها در قالب این طرح افتتاح خواهند شد.

وی با اشاره به ۱۱ طرح صنعتی شاخص که در این مدت به بهره برداری می‌رسد، گفت:افتتاح ۴۲۵ واحد مسکن مهر، گازرسانی به ۱۰۰ روستا و واحدهای صنعتی، افتتاح ساختمان مرکزی شرکت گاز، بهره برداری از نیروگاه ۲ مگابات خورشیدی در کهک، افتتاح ۶۳۴ واحد مسکونی شهری و روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بهره برداری از ۲ هکتار طرح آبیاری نوین و پست ۶۳ کیلوولت معلم کلایه از جمله این طرح‌ها هستند.

جمالی پور گفت:از این طرح‌ها ۳۱۱ مورد مربوط به بخش دولتی، ۳۴۲ طرح مربوط به بخش خصوصی و ۹۸ طرح مشارکتی دولتی و خصوصی هستند که با حضور مسوولان استانی و کشوری به بهره برداری خواهند رسید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جمهوری اسلامی با همه مسایل و مشکلاتی که با آن مواجه بوده، امروز توانسته است به نقطه‌ اوج و اقتدار خود برسد.

استاندار گفت: اگرچه امروز کشور با چالش‌های جدی مواجه بوده، ولی این چالش‌ها در گذشته و آینده، رفاه و توسعه بیشتر را برای کشور رقم زده است.

جمالی پور افزود: در آغاز دهه پنجم، کارهای بزرگی در کشور صورت گرفته است هرچند مسیر توسعه کشور عملا از دهه ۸۰ در کشور آغاز شد.

وی اضافه کرد: در این ۲۰ سال، اتفاقات زیادی در حوزه سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی در کشور صورت گرفت و به نوعی جهش اقتصادی در کشور پدید آمد و هرسال طرح‌ها و پروژه‌های زیادی در دهه فجر و هفته دولت به بهره برداری رسید.

استاندار قزوین گفت: امسال هم با همه تنگناهای مالی و اعتباری، کارهای نسبتا خوبی در حوزه عمرانی در سطح استان و کشور رخ داده که مایه مباهات مردم، دولت و کشور است.

وی اضافه کرد: افتتاح این همه طرح، افتخاری برای دولت است که در شرایط سخت تحریم می‌توان با تکیه بر ظرفیت داخلی و اعتماد عمومی برای شکوفایی اقتصادی قدم برداشت.

قزوین را به قطب قطعه سازی و پوشاک کشور تبدیل می‌کنیم

وی اضافه کرد: استان قزوین ظرفیت‌های زیادی در بخش‌های مختلف اقتصادی و صنعتی دارد و تلاش می‌کنیم تمامی این ظرفیت‌ها را فعال کنیم.

استاندار قزوین ادامه داد: امیدواریم تا زمان خدمت رسانی خود در استان بتوانیم، قزوین را به قطب قطعه سازی، لوازم خانگی، پوشاک و صنایع دانش بنیان تبدیل کنیم و حتما تلاش خواهیم کرد این اتفاق در سطح استان بیفتد.

جمالی پور گفت: امیدواریم با شناخت چالش‌ها و فرصت‌ها قدم‌های خوبی را برای تعالی استان و جلب رضایت مندی مردم برداریم که رسیدن به این هدف نیازمند همکاری و هماهنگی تمامی دستگاه‌ها است.

وی اضافه کرد: در این راستا فرصت‌های سرمایه گذاری استان را تا اردیبهشت ماه سال آینده شناسایی خواهیم کرد و در همایش فرصت‌های سرمایه گذاری استان آنها را تبیین خواهیم نمود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =