۱۳ طرح منابع طبیعی سمنان دهه فجر امسال افتتاح شد

سمنان- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: ۱۳ طرح آبخیزداری و بیابانزدایی استان در دهه فجر انقلاب اسلامی به بهره‌برداری می‌رسد.

علینقی حیدریان روز سه‌شنبه در نشست خبری در سالن اجتماعات اداره کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان سمنان ابراز داشت: برای افتتاح طرح‌های آبخیزداری و بیابانزدایی استان در دهه فجر امسال بیش از ۹۶ میلیارد و ۴۱۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی ادامه داد: از مجموع ۱۳ طرح آبخیزداری و بیابانزدایی استان سمنان در دهه فجر امسال ۱۰ طرح در زمینه آبخیزداری و سه طرح در زمینه بیابانزدایی است.

وی بیان کرد: ۸۳ میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال برای افتتاح ۱۰ طرح آبخیزداری استان سمنان در دهه فجر امسال هزینه شده است.

مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان سمنان یادآور شد: ۱۰ طرح عمرانی آماده افتتاح استان در دهه فجر امسال در زمینه آبخیزداری در حجم ۴۵۱ هزار مترمکعب احداث شده است.

وی تصریح کرد: سه طرح بیابان‌زدایی استان سمنان آماده افتتاح در دهه فجر در وسعت ۵۲۲ هکتار با اعتبار ۱۳ میلیارد ریال اجرا شد.

مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: امسال ۳۱ طرح آبخیزداری با تامین اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی با پیشرفت فیزیکی۷۵ درصد در حال اجرا است.

از ۹.۷ میلیون هکتار وسعت استان سمنان، ۵۵ درصد را نواحی بیابانی و خشک، ۳۸.۵ درصد را مراتع، ۲ درصد را اراضی کشاورزی و ۳.۶ درصد را هم جنگل تشکیل می دهد.

حدود ۷۰۰ طرح عمرانی در دهه فجر امسال در استان سمنان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

اخبار مرتبط