بهاروند: واگذاری تیم دسته دوم به فوتبال ایلام پیگیری می‌شود

ایلام - ایرنا - سرپرست فدراسیون فوتبال گفت: واگذاری یک تیم دسته دومی به ایلام در کمیته استعدادیابی مطرح و در صورت تایید این امتیاز برای توسعه این ورزش و استفاده از ظرفیت‌های موجود به استان واگذار می‌شود.

حیدر بهاروند روز سه‌شنبه در مجمع عمومی سالیانه هیات فوتبال استان ایلام اظهار داشت: هیچ ورزشی مانند فوتبال صدها هزار نفر را دور هم جمع نمی‌کند و می‌توان گفت همه رشته‌های ورزشی نیز به فوتبال علاقه دارند.

وی با بیان اینکه فوتبال مربوط به همه ورزش‌هاست، افزود: این ورزش درون خانواده‌ها وجود دارد به نحوی که یکی از ورزش های پرمخاطب جهان است و از پشتوانه‌های بسیاری برخوردار است.

سرپرست فدراسیون فوتبال یادآور شد: ایلام دارای استعدادهای بسیاری است اما باشگاه‌ها توان مالی و پشتوانه‌ای برای حمایت ندارند از سویی باید مسوؤلان دست به دست بهم دهند و با حمایت خود بتوانند نشاط و روحیه را در استان ایجاد کنند.

بهاروند تاکید کرد: استان‌هایی که لیگ منظم دارند دارای پشتوانه‌های مالی یا صنعتی هستند اما استان‌های کم‌برخوردار با توجه به مضیقه‌های مالی نمی‌توانند لیگ داشته باشند چرا که هزینه‌های باشگاه‌داری بسیار بالاست.

وی به تلاش هیات‌ها برای نگهداری تیم اشاره کرد و گفت: تیم‌داری وظیفه هیات نیست بلکه اجرای مسابقات و نظارت بر مدارس فوتبال را بر عهده دارد اما در این استان‌ها برای حمایت در کنار تیم‌ها قرار می‌گیرند.

سرپرست فدراسیون فوتبال توان مالی را مشکل اصلی هیات‌های ورزشی در استان‌های محروم دانست و گفت: باید با کمک اعتبارات استانی در این راستا به کمک تیم‌ها رفت.

بهاروند یادآور شد: استان‌های کم‌برخوردار حتی با تامین ۲۰ میلیارد ریال نیز می‌توانند با استان‌های دیگر رقابت کنند و در حد و توان آنها ظاهر شوند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به تیم لیگ برتری پالایش گاز بانوان ایلام اشاره کرد و افزود: این تیم با درخشش در لیگ برتر نشان داده است استان ایلام استعدادهای مناسبی در زمینه ورزش فوتبال دارد.

سرپرست فدراسیون فوتبال تاکید کرد: اقدامات مناسبی در این استان از لحاظ فنی و زیرساخت‌ها متناسب با ظرفیت ورزش فوتبال صورت گرفته است و چنانچه نتایجی در رقابت‌ها کسب نکنند بدلایل مالی است.

بهاروند با اشاره به ظرفیت نفت و گاز در ایلام، تاکید کرد: می‌توان از ظرفیت این شرکت‌ها به عنوان حامی مناسب برای تیم‌های ورزشی، به ویژه فوتبال استفاده کرد.

وی در ادامه با گرامیداشت شهدای زمین فوتبال شهر چوار در سال ۶۵ اظهار کرد: امنیت امروز کشورمان مدیون خون پاک شهداست و داشتن یک تیم به نام شهدا برازنده این استان است.

واگذاری تیم دسته دومی از مطالبات این استان است

مدیرکل ورزش و جوانان ایلام نیز در این مجمع گفت: این استان توان خرید امتیاز یک تیم دسته دومی ندارد و از فدراسیون تقاضا داریم این امتیاز را به ایلام واگذار کند.

مظفر علی‌شائی افزود: با توجه به کم‌برخورداری ایلام و نبود امکانات مالی توان نگه داشتن تیم‌ها را نداریم و در صورت واگذاری این امتیاز از سوی فدراسیون شاهد توسعه فوتبال استان خواهیم بود.

وی یادآور شد: فوتبال در همه دنیا یک پدیده اجتماعی و به عنوان محور انسجام معرفی می‌شود و در برخی از کشورها با فهم عمیقی که از فوتبال وجود دارد در این زمینه سرمایه‌گذاری شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان ایلام گفت: فوتبال ورزشی است که به سایر رشته‌ها قوت می‌دهد و این ورزش باید در استان زنده شود و با آموزش پایه به عنوان محور ترقی از آن استفاده کرد.

استان ایلام دارای هشت هزار فوتبالیست و ۲۲ مدرسه فوتبال در رده‌های سنی مختلف در بخش‌ زنان و مردان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =