پویش "کتاب انقلاب" برای نخستین بار برپا می‌شود

تهران-ایرنا- دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان گفت: پویش کتابخوانی "کتاب انقلاب" برای نخستین بار در مدارس سراسر کشور در دهه مبارک فجر برپا می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، حسین تاریخی اظهارداشت: هشت سالی است که برنامه اصلی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در دهه فجر «مدرسه انقلاب» است که با محوریت اتفاقات انقلاب برگزار می‌شود.

وی گفت:در مدرسه انقلاب مهم ترین اتفاق، این است که دانش‌آموزان نسل کنونی شروع به روایت‌گری انقلاب می‌کنند.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان با بیان اینکه نسل کنونی علاقه‌مند و پشتیبان انقلاب است، تصریح کرد: در مدرسه انقلاب اصلی‌ترین برنامه، نمایشگاه‌های مدرسه ای است که با موضوع گام دوم انقلاب و در سه محور دیروز، امروز و فردای انقلاب برگزار می‌شود.
تاریخی افزود: امسال بیش از ۳ هزار مدرسه برای برپایی این نمایشگاه‌ها ثبت‌نام کرده‌اند، تا ۱۲ بهمن نیز مدارس فرصت دارند برای این نمایشگاه ثبت‌نام کنند.

وی به بخش ویژه این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: پویش کتابخوانی کتاب انقلاب امسال در بخش جنبی نمایشگاه مدرسه انقلاب برگزار می‌شود

وی ادامه داد : این مسابقه کتابخوانی برای اولین بار در مدارس سراسر کشور برگزار می‌شود و این مسابقه با محوریت کتاب های حوزه نوجوان در حوزه انقلاب است که کتاب ۷ جلدی داستان های انقلاب به قلم محمدرضا سرشاری، آن مرد با باران می آید نوشته وجیهه سامانی، روایت یک عکس و باغ خرمالو از جمله این کتاب ها هستند و دانش آموزان در هر غرفه با توجه به محتوای آن به معرفی کتاب های مرتبط می پردازند و در بخش فروش کتاب ها با تخفیف های ویژه در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان خاطرنشان کرد: یکی از اهداف ما در این پویش ترویج فرهنگ کتابخوانی، به ویژه معرفی کتاب های جذاب بخش نوجوان در زمینه انقلاب اسلامی است همچنین ۴۰ سال چالش ۴۰ سال پیروزی و پاسخگویی به شبهات نیز از جمله موارد دیگری است که در این نمایشگاه عرضه می‌شود.

تاریخی ادامه داد: روایت گری مهم ترین عنصر در مدرسه انقلاب است که توسط دانش آموزان اجرا می شود و راویان برگزیده استان ها در تیرماه ۱۳۹۹ دانش آموزان منتخب استان ها به یک رویداد ملی، تربیتی و تشکیلاتی با عنوان" راویان تمدن"دعوت می‌شوند.

وی به پخش برنامه مدرسه انقلاب در شبکه امید اشاره کرد و گفت: از ۱۱ بهمن این برنامه با نقش آفرینی اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان در شبکه امید پخش می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =