فرصت حضور جوانان در بدنه دانشگاه‌ها فراهم شود

سبزوار- ایرنا- رییس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه اعضای هیات علمی عامل توسعه علمی کشور هستند گفت: باید فرصت حضور جوانان در دانشگاه‌ها بیش از گذشته فراهم شود.

حجت الاسلام محمدرضا رضوان طلب روز سه‌شنبه در نشست هم‌اندیشی دبیران هیات‌های جذب دانشگاه‌های منطقه ۹ کشور در دانشگاه حکیم سبزواری افزود: برخی اعضای هیات علمی در مرحله بازنشستگی قرار دارند لذا باید برای جذب جوانان اعلام نیاز شود.
وی با بیان اینکه اعلام نیازها و جذب اعضای هیات علمی باید واقعی و بر مبنای نیاز باشد ادامه داد: موارد بسیاری از اعلام  نیازها یا عدم نیازها پشتوانه واقعی ندارند.
وی گفت: سامانه جذب هیات علمی بیشتر در اختیار خود دانشگاه‌ها است و دخالت هیات مرکزی در حد رعایت وحدت رویه است.  
حجت الاسلام رضوان طلب افزود: اکنون فرصت اعلام نیاز مربوط به فراخوان بهمن ۹۸ است و دانشگاه‌ها نیاز خود را اعلام کرده‌اند که در مرحله بررسی قرار دارد.  
وی ادامه داد: یکی از معضلات سامانه جذب اعضای هیات علمی دوره طولانی رسیدگی پرونده‌ها در دانشگاه‌ها و وزارت علوم،تحقیقات و فناوری است.
وی گفت: میانگین توقف پرونده‌ها در مرکز جذب هیات علمی این وزارتخانه حدود یک ماه است که زمان قانونی آن ۴۵ روز می‌باشد و این مدت برای دانشگاه‌ها سه ماه در نظر گرفته شده که پرونده‌ها اغلب بیش از این مدت در دانشگاه‌ها معطل می‌ماند.  
دانشگاه‌های منطقه ۹ کشور شامل دانشگاه‌های استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و سمنان است.

دانشگاه حکیم سبزواری ۹ هزار دانشجو در ۱۰ دانشکده، ۳۳ گروه آموزشی و ۱۳۹ کدرشته‌ تحصیلی در مقاطع کارشناسی تا دکتری دارد.

این مرکز آموزش عالی یکی از ۲۲ "دانشگاه محور" در ایران است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =