گلستان از حضور سرمایه‌گذاران بنگلادشی استقبال می‌کند

گرگان - ایرنا - استاندار گلستان با اشاره ظرفیت و پتانسیل این استان، از ورود بازرگانان و تجار منطقه برای سرمایه‌گذاران در این مناطق به خصوص بندرخواجه نفس و مناطق گردشگری این استان اعلام آمادگی کرد.

هادی حق شناس روز سه شنبه در دیدار با سفیر بنگلادش در ایران اظهار داشت: بخش دولتی در کنار بخش خصوصی به دنبال توسعه زیرساخت های اولیه است که امیدواریم نتیجه آن، جلب نظر سرمایه گذاران خارجی و داخلی برای حضور مداوم در این استان باشد.

وی ادامه داد: طی سه سال آینده بندر خواجه نفس تنها بندر چوب و خشک منطقه شده و امکان صادرات پنبه و غلات از آن فراهم می شود.

استاندار گلستان از آمادگی این استان برای امضای تفاهم نامه با بنگلادش در صدور مجوزهای سرمایه گذاری خبر داد.

حق شناس افزود: سرمایه گذاران بنگلادشی با آورده اولیه ۱۰ میلیون دلاری بعد از یک سال صاحب یک‌ بندر اختصاصی در خواجه نفس خواهند شد و احتیاجی به مشارکت با سرمایه گذار فعلی این بندر نیست.

سفیر بنگلادش در ایران هم در این دیدار با بیان اینکه گلستان آب و هوای نزدیک با کشورش دارد گفت: با توجه به ظرفیت و پتانسیل این استان، سرمایه گذاران بنگلادشی راغب به سرمایه گذاری در گلستان هستند.

گوسال اعظم سارکار اظهار داشت: سرمایه گذاران بنگلادشی نیاز دارند در صورت سرمایه گذاری برای بازگشت و سود سرمایه و مجوزهای لازم ضمانت دریافت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =