۸ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۹
کد خبرنگار: 2303
کد خبر: 83651719
۰ نفر

برچسب‌ها

شهروندان سارق زورگیر را شناسایی کنند

تهران- ایرنا- رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت گفت: تصویر بدون پوشش سارق زورگیر برای شناسایی وی توسط شهروندان منتشر شد، این متهم به بهانه معاوضه شمش طلا از مسافران خانم زورگیری می‌کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس پایتخت سرهنگ کامیار چهری اظهار داشت: یازدهم مهرماه امسال پرونده ای با موضوع زورگیری از خانم جوانی از کلانتری ۱۰۶ نامجو برای رسیدگی تخصصی به پایگاه سوم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی ادامه داد: شاکی با حضور در پایگاه سوم در خصوص روز حادثه گفت که ساعت ۲ بعد از ظهر دهم مهر برای رفتن به منزل خواهرم سوار یک دستگاه پژو ۴۰۵ شدم و راننده خودرو که مردی حدودا ۵۰ ساله بود در مسیر به من چند شمش طلا نشان داد و گفت: قصد معاوضه شمش ها را دارد و به من پیشنهاد داد که اگر موافقم طلاهایم را به او بدهم و در عوض یک عدد از شمش ها را بگیرم. من که به رفتار او مشکوک بودم از این کار امتناع کردم در ادامه مسیر به یک مکان خلوت رسیدیم و راننده، خودرو را نگه داشت و رو به من کرد و با پرخاش و تهدید سلاح سرد گفت که طلاهایم را به او بدهم و من برای حفظ جانم این کار را کردم و طلاهایم را به ارزش حدود ۱۰ میلیون تومان را به او واگذار کردم.

شاکی گفت: با پیاده کردن من از خودرو با سرعت متواری شد ولی من موفق شدم شماره پلاک خودرو را یادداشت کنم.

چهری با اشاره به اینکه مالک خودرو شناسایی و به پایگاه سوم دعوت شد افزود: مالک خودرو در بازجویی به کارآگاهان اعلام کرد خودرو را در اختیار یکی از بستگانش به نام " علیرضا " ۵۰ ساله گذاشته تا برایش بفروشد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در پایش‌های اطلاعاتی مشخص شد که علیرضا سابقه‌دار بوده و پیش‌تر دو بار به جرم کلاهبرداری دستگیر شده است، تصریح کرد: با شناسایی مخفیگاه متهم و هماهنگی با مقام قضائی هنگام خروجش از منزل دستگیر و پس از انتقال به پایگاه سوم به سرقت از شاکی و پنج فقره سرقت مشابه دیگر در محدوده شرق تهران و محله نظام آباد اعتراف کرد.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: با توجه به اقرار صریح متهم به جرایم ارتکابی، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مرجع قضائی دادسرای ناحیه ۱۵ تهران برای کشف سایر جرایم احتمالی صادر شد.

وی گفت: مال باختگانی که به همین شیوه متحمل زورگیری شده اند، می تواند به پایگاه سوم پلیس آگاهی برای تشکیل پرونده و پیگیری آن پرونده شان مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =