استعلام‌های انتخابات در شعب اخذ رأی کرمانشاه آنلاین می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه از ارتقا ظرفیت ارتباطی و افزایش پوشش آنتن دهی شعبه‌های پیش بینی شده اخذ رأی در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: باتوجه به این ارتقا ظرفیت، استعلام‌های انتخابات امسال در شعب اخذ رأی کرمانشاه آنلاین می‌شود.

شهریار بهنیا روز سه‌شنبه در جلسه‌ کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان کرمانشاه در استانداری با اشاره به اهمیت انتخابات اسفند ماه، افزود: در انتخابات گذشته بیش از ۹۹ درصد شعب انتخاباتی به اینترنت متصل شد و امسال باتبدیل شبکه GSM-WLL به همراه اول سبب ارتقاء کیفیت شبکه ارتباطی برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی شده است.

او تصریح کرد: تاکنون بیش از ۵۰ درصد شبکه ارتباطات سیار و تجهیزات آن در استان به روزرسانی شده و تعداد ۵۰ دستگاه دیزل ژنراتور جهت تامین برق و حفظ پایداری ارتباطات در ایام انتخابات سال جاری تأمین و تجهیز شده است.

وی ارتقاء ظرفیت ارتباطی بین استانداری، فرمانداری و بخشداری را از اولویت‌های حوزه ارتباطات برشمرد و گفت: پوشش آنتن‌دهی شعبه‌های پیش بینی شده اخذ رأی، مورد تست و آزمایش قرار می‌گیرد تا روند احراز هویت به صورت آنلاین انجام شود.

وی اضافه کرد: همچنین گشت‌های ثابت و سیار در مسیر حوزه‌های انتخاباتی جهت تأمین و تشخیص مشکلات ارتباطی و رفع مشکلات احتمالی پیش بینی شده است.

انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفند ماه امسال برگزار می شود.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمیعت دارای هشت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.