ظرفیت‌های فرهنگی باید به برنامه عملیاتی تبدیل شوند

کرمان - ایرنا - مدیرکل مدیریت عملکرد و بازرسی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با هم افزایی بین دستگاه ها باید طرفیت‌های فرهنگی به برنامه عملیاتی دقیق تبدیل شود که نتیجه آن کارهای ارزنده است.

حسن صفرخانی روز سه شنبه در نشست دستگاه های هم خانواده فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان افزود: دستگاه های مختلف به رغم محدودیت ها و کمبودهای اعتباری زمانی که در کنار یکدیگر قرار بگیرند می توانند باعث حرکت های موثر و با ارزشی شوند.

وی تصریح کرد: همکاری هایی جهت عملیاتی کردن هم افزایی دستگاه های هم خانواده فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین سایر حوزه های فرهنگی کشور در دست بررسی است.

مدیرکل مدیریت عملکرد و بازرسی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: ما نیاز به یک قرارگاه فرهنگی داریم تا فعالیت های دستگاه های هم خانواده به سطح ارتقای فرهنگی منجر شود.

وی تاکید کرد: با وجود تکنولوژی های نوین، حوزه افکار عمومی و اطلاع رسانی بسیار اهمیت پیدا کرده است و می توان از ظرفیت رسانه های خبری معتبر مانند خبرگزاری ایرنا استفاده کرد.

صفرخانی با بیان اینکه نگاه ما به تکنولوژی سنتی است افزود: توسعه فعالیت با فناوری های جدید و استارت آپ ها در حوزه فرهنگی دستگاه ها بیشتر در دستور کار قرار داشته باشد.

وی افزود: بین اهالی فرهنگ و هنر و مسئولان به دلیل توقعات و انتظارات متفاوت، فاصله و شکاف ایجاد شده  که یکی از ضرورت ها توجه جدی به اصحاب فرهنگ و هنر است.

مدیرکل مدیریت عملکرد و بازرسی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ۴۹ شهید در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود دارد که خانواده فرهنگ و هنر باید نسبت به تکریم آنها و ایثارگران توجه جدی داشته باشند.

تعاملات دستگاههای هم خانواده وزارت ارشاد در کرمان مثال زدنی است 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: ارتباطات و تعاملات بسیار خوبی بین دستگاه های هم خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برقرار شده است که می تواند الگویی برای سایر نقاط کشور باشد.

محمدرضا علیزاده افزود: انتظارات و تعاملات دستگاه های هم خانواده و ظرفیت هاو پیشنهادات اخذ و به صورت جمع بندی آمده است.

وی اظهار داشت: سال گذشته در روز ۲۲ اسفند و همزمان با روز شهید از ایثارگران دستگاه های هم خانواده تجلیل به عمل آمد و این برنامه برای سال جاری نیز در دستور کار قرار دارد.

در این نشست مدیران دستگاه های هم خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیان خدمات و پیشنهادات خود پرداختند.

نشست دستگاه های هم خانواده فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان به میزبانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =