صداوسیما در خدمت کاروان قرآنی انقلاب است

تهران - ایرنا - قائم مقام سازمان صداوسیما با اشاره به اهمیت برنامه‌های «کاروان قرآنی انقلاب» گفت: این سازمان با تمام ظرفیت در خدمت طرح یادشده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، حجت الاسلام سیدرمضانعلی موسوی‌مقدم روز سه شنبه در دیدار با مسئولان اجرایی طرح کاروان قرآنی انقلاب با اشاره به اهمیت برگزاری هرچه بهتر برنامه های این طرح اظهار داشت گفت: تمام ظرفیت سازمان صدا و سیما در خدمت این طرح قرآنی و معنوی است و معتقدیم مستندی از حرکت کاروان قرآنی انقلاب تهیه و تولید شود. 

وی همچنین پیشنهاد داد برنامه های قرآنی که در قالب شب های قرآنی برگزار می شود، در سطح گسترده و به صورت دائم برپا شود.

در این دیدار جواد شیخ اکبری مدیر شبکه قرآن و معارف سیما، محمد حسن معطری قائم مقام این شبکه، مجتبی ایزدی مدیر شبکه رادیویی قرآن و احمد ابوالقاسمی مسئول کاروان قرآنی انقلاب حضور داشتند.

جلسه هماهنگی های کاروان قرآنی انقلاب با حضور حمید شاه آبادی معاون صدای سازمان صداوسیما برگزار شد. ضمن آنکه در چند روز گذشته بازدیدهایی از شهرها و محل برگزاری محافل توسط قائم مقام این شبکه و رئیس ستاد کاروان قرآنی انقلاب صورت گرفت.

حرکت کاروان قرآنی انقلاب از امروز (سه شنبه) از حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) شروع شد و قرار است این کاروان قرآنی با حضور در مزار سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی به مسیر خود ادامه و ضمن برگزاری محافل انس با قرآن در شهرهای مختلف با حضور در شهرهای جنوبی کشور و برگزاری محافل مختلف به کار خود پایان دهد.

 احمد ابوالقاسمی استاد قرآن و مسئول کاروان قرآنی انقلاب درباره برنامه های این کاروان گفت: بعد از تجدید میثاق جامعه قرآنی کشور، اولین مقصد ما در جنوب کشور، شهر کرمان خواهد بود و قرار است پنجشنبه دهم بهمن ضمن غبارروبی گلزار شهدای این شهر، در جوار مزار مطهر سردار بزرگ پر افتخار، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی محفل انس با قرآن با حضور مردم خونگرم این شهر برگزار شود.

ابوالقاسمی مقصد بعدی کاروان قرآنی انقلاب پس از کرمان را بندرعباس عنوان کرد و اظهار داشت: جمعه ۱۱ بهمن در جزیره لارک خواهیم بود و ۱۲ بهمن همزمان با آغاز ایام الله دهه فجر در روی ناو سهند در بندرعباس محفل قرآنی خواهیم داشت.

این پیشکسوت قرآنی از شهرهای میناب، سیریک، بندر جاسک، کنارک، قصر قند، چابهار به عنوان مقاصد بعدی این کاروان برای اجرای محافل انس با قرآن نام برد.

همراهی گروه های پزشکی و هنری در طول این سفر از مواردی بود که مسئول کاروان قرآن انقلاب به آن اشاره کرد و عنوان داشت: پزشکان قرآنی با احداث پایگاه موقت به ارائه خدمات رایگان پایش سلامت خواهند پرداخت. همچنین هنرمندان تئاتر نمایش هایی را برای ارائه مفاهیم قرآنی و ایجاد انگیزه برای جذب افراد به آشنایی و تلاوت قرآن برای اولین بار اجرا خواهند کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =