ساختمان های تهران به سیستم اعلام هشدار آتش نشانی وصل می شوند

تهران- ایرنا- طرح الحاق ساختمان های تهران به سیستم اعلام هوشمند هشدار سازمان آتش‌نشانی تصویب شد.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران روز سه شنبه در یکصد و نود و چهارمین جلسه خود، طرح الحاق ساختمان های تهران به سیستم اعلام هوشمند هشدار سازمان آتش‌نشانی را تصویب کردند.

«رضا داوری» مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران روز سه شنبه در جمع خبرنگاران درباره این طرح گفت: مصوبه ای از سال ۹۵ در شورای شهر تهران وجود دارد که براساس آن و به طور مشخص براساس ماده ۷ آن طرح مانیتورینگ ساختمان ها به اجرا در می آید.

به گفته داوری، براساس این مصوبه از این پس شاهد اتصال هوشمند سیستم اطلاع حریق ساختمان به سامانه سازمان آتش نشانی شهر تهران خواهیم بود.

وی عنوان کرد: در این طرح دیگر نیازی به تماس شهروندان نیست زیرا سازمان به صورت اتوماتیک از وقوع آتش سوزی مطلع می شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران افزود: البته برای هیچ کسی الزامی قرار داده نشده است تنها الزام مربوط به ساختمانهای خود شهرداری تهران است.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهر تهران ادامه داد: یکی از مزایای این طرح کشف زودهنگام حریق است و برای مقابله بهتر تاثیر گذار است.

وی افزود افزود: در این طرح که ساختمان های متصل به سامانه اعلام حریق هر شش ماه یکبار بازدید شده و مورد بررسی قرار می گیرند.

به گفته داوری، این یک طرح کاملا داخلی است و در حال حاضر مشغول بررسی صلاحیت بیش از هفده شرکت داخلی برای اتصال به این سامانه هستند.

وی تاکید کرد: در این طرح سیستم های اعلام حریق در صورت مشاهده و حس حریق شروع به آلارم دادن می کنند و در این سامانه در کنار اینکه ساکنان از وقوع آتش مطلع می شوند بلکه سازمان آتش نشانی هم همزمان مطلع می شود.

داوری گفت با تصویب این آیین نامه قدم اول برای ابلاغ آن را برداشته است و کلیه هزینه های آن هم اندیشیده شده است.

تفاوت طرح با طرح پلاک ایمن
مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهر تهران درباره تفاوت این طرح با طرح پلاک ایمن گفت: این دو طرح با هم متفاوتند.

داوری اظهار داشت: طرح پلاک ایمن کاملا فرهنگی بوده است و بیشتر به رفتار هموطنان و شهروندان ربط دارد و هیچ وسیله ای و تجهیزاتی در آن بکار گرفته نمی شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =