معاون وزیر نیرو: تابستان آینده ظرفیت  ۳۲۰۰ مگاواتی وارد مدار خواهد شد

تهران- ایرنا- معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی اعلام کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده تا تابستان آینده ظرفیت ۳۲۰۰ مگاواتی برق وارد مدار می‌شود.

به گزارش ایرنا، همایون حائری روز سه شنبه در حاشیه افتتاح پست ۶۲.۲۰ کیلو ولت شهرستان پردیس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در چهاردهمین هفته پویش #الف# ب در سطح استان تهران پروژه هایی را با اعتبار ۳۴۷ میلیارد تومان افتتاح کردیم ۲۰۰ مگاوات مربوط به افزایش ظرفیت نیروگاه پاکدشت و ۶۳.۲۰  کیلو ولت هم مربوط به شهر پردیس بود.

وی افزود: با اجرای این پروژه در شهر پردیس از این پس تامین کمی و کیفی برق مردم شهرستان پردیس به خوبی و با کیفیت بالا انجام می‌شود.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه درحال حاضر مشکل کمبود برق در کشور نداریم، اظهار داشت: در فصل زمستان ظرفیت اضافه برق داریم و با برنامه استمرار تامین برق، خاموشی های گزارش شده در اسرع وقت برطرف می شود و همکاران ما در تمام ساعات شبانه روز پاسخگو هستند.

حائری ضمن تقدیر از مدیریت مصرف برق و صرفه جویی مردم در تابستان گذشته، اظهار داشت: در تابستان سال ۹۷ با همکاری مردم رشد مصرف برق در ساعات پیک مصرف انرژی به یک درصد رسید و این در حالی است که این رقم در سال‌های پیشین ۵ درصد گزارش شده بود.

وی افزود: از ابتدای سال کاهش مصرف انرژی نداشتیم و در زمان مشابه نسبت به سال گذشته شاهد افزایش ۴ درصدی انرژی نیز هستیم و این مهم با کمک مردم و مدیریت هوشمندانه وزارت نیرو محقق شده تا بهترین بهره وری را از سرمایه های انرژی داشته باشیم.

هدف از اجرای این پروژه پاسخگویی به نیاز برق مشترکین و متقاضیان مسکونی، تجاری، و صنعتی منطقه است و از ثمرات آن می‌توان از امنیت، پایداری و قابلیت اطمینان شبکه و رفع محدودیت های شبکه فوق توزیع موجود در شهرستان پردیس نام برد.

بهره برداری از این پروژه ظرفیت لازم را برای افزایش ظرفیت نیرو در فازهای مسکن مهر پردیس و شهرک‌های صنعتی مانند پارک فناوری پردیس تامین می‌کند.

این پست با اعتباری بیش از ۳۴ میلیارد تومان با حضور حاج رضا تیموری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران، غلامرضا خوش خلق مدیر عامل برق منطقه ای تهران، عبدالعظیم رضایی فرماندار شهرستان پردیس  و سایر روسای ادارات شهرستان پردیس افتتاح شد.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =