برگزاری جشنواره "هنرهای نمایشی" کانون پرورش فکری کودکان در زنجان

زنجان - ایرنا - هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان همزمان با فرارسیدن دهه مبارک فجر و گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران برگزار می‌شود.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان روز پنجشنبه در گفت و گو  با  خبرنگار ایرنا گفت: این رویداد مهم استانی روز جاری با حضور گروه‌های نمایشی مراکز کانون استان و با آیین گرامیداشت شهادت سردار دلها سپهبد "شهید حاج قاسم سلیمانی" در مجتمع فرهنگی و هنری کانون استان برگزار می‌شود.

علیرضا نوری افزود: بر اساس فراخوان و شیوه‌نامه اصلی برگزاری جشنواره هنرهای نمایش کانون که از سوی معاونت فرهنگی کانون منتشر شده این رویداد هنری با شعار "نمایش، تمرین زندگی، ساختن آینده" در سه بخش نمایش "زنده، عروسکی»، "کتاب‌خانه‌ای" (نمایش خلاق و بازی‌های خلاق) و "نمایش‌نامه‌نویسی" برگزار می شود.

وی اضافه کرد: هجدهمین جشنواره هنرهای نمایش کانون در ۲ سطح استانی و کشوری برگزار می‌شود و پس از برگزاری مرحله استانی از هر استان سه نمایش به مرحله کشوری راه پیدا می‌کند.

این مسؤول ادامه داد: تمرین زندگی و تجربه ناشناخته‌ها برای ساختن آینده، فراهم کردن فضایی مناسب برای کسب و تبادل تجربه و افزایش دانش نظری و مهارت‌های فردی و اجتماعی، ایجاد زمینه برای جذب، پرورش و پایدارسازی اعضا، خلق موقعیت موثر برای تشویق و ایجاد انگیزه در علاقه‌مندان از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی اظهار داشت: ایجاد بستری برای سنجش و بازخورد آموزش‌های سالانه در حوزه هنر نمایش و کشف و پرورش استعدادهای نمایشی اعضا و مربیان از دیگر اهداف  اصلی برگزاری جشنواره هنرهای نمایشی کانون است

نوری افزود: طی یک روز برگزاری هجدهمین دوره جشنواره هنرهای نمایشی کانون راه یافتگان به ارائه آثار خود می پردازند.

وی خاطر نشان کرد: طی فراخوان قبلی ۱۲ گروه نمایشی در این جشنواره شرکت کردند که از این تعداد هفت گروه به مرحله استانی راه یافتند و از این تعداد نیز سه گروه منتخب این جشنواره پس از داوری ها به مرحله کشوری که فروردین ماه آینده به میزبانی استان خوزستان برگزار می شود راه خواهند یافت.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =