پرداخت هشت میلیارد تومان تسهیلات برای طرح‌های گردشگری در زنجان

زنجان - ایرنا - سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: در ۹ ماهه سالجاری ۸۷ میلیارد و۷۰۰ میلیون ریال تسهیلات برای اجرای طرح‌های گردشگری بخش خصوصی در این استان پرداخت شد.

امیر ارجمند روز چهارشنبه در این باره به خبرنگاران گفت: این میزان اعتبار برای ۱۱ پروژه در سطح استان زنجان در زمینه تاسیسات گردشگری تعلق یافته است.

وی ادامه داد: عمده تسهیلات ارائه شده در بخش سرمایه گذاری در حوزه تاسیسات گردشگری در قالب پروژه های بومگردی، مجتمع های بین راهی، مجموعه های رفاهی، تفریحی و اقامتگاه های گردشگری و هتل ها بوده است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: بخش قابل توجهی از تسهیلات پرداخت شده از محل اعتبارات استانی و تفاهمنامه های منعقده است.

وجود بزرگترین گنبد آجری جهان، شگفت انگیزترین غار آهکی دنیا، مومیایی های مردان نمکی با قدمت بیش از ۲هزار سال، طولانی ترین بازار سر پوشیده جهان و مردمانی مهمان نواز، استان زنجان را به میزبانی پرجاذبه و مهربان برای مسافران و گردشگران تبدیل کرده است.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان تاکنون ۸۲۶ اثر در این استان اعم از میراث تاریخی، فرهنگی، طبیعی و معنوی در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =