توسعه ورزش همگانی بین روستاییان از اهداف جام خوشه چین است

شیراز-ایرنا - معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان فارس اعلام کرد : هدف از برگزاری جام خوشه چین، توسعه ورزش همگانی بین روستاییان است و ماهیت قهرمانی ندارد.

محسن سالاری سه شنبه در آستانه شروع مرحله نهایی مسابقات جام خوشه چین در شیراز اظهارداشت: در مرحله نخست این مسابقات  یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از روستاییان و عشایر شرکت داشتند و سعی شده است سرانه فضای ورزشی روستاها افزایش داده شود.

وی اضافه کرد: این جام برای نخستین بار است که پس از انقلاب بر گزار می شود و بر اساس وعده ای که وزیر ورزش و جوانان داده است ورزشکاران روستاهایی که در هر رشته ورزشی به مقام نخست دست یابند امکانات ورزشی در آن روستا تقویت خواهد شد.

شیراز میزبان  حدود ۷۰۰ ورزشکار در پنج رشته است

 سالاری به میزبانی شیراز در مرحله نهایی این رقابت ها اشاره کرد و افزود: حدود  ۷۰۰ ورزشکار دختر و پسر در رشته های فوتبال، والیبال و طناب کشی (تیمی) و دوومیدانی، چوب کشی و هفت سنگ مهارتی در شیراز با هم به رقابت می پردازند.

وی اضافه کرد: این رقابت ها دهم بهمن ماه در ورزشگاه حافظیه، سالن کوثر ، سالن دراگ ، ورزشگاه حجاب ، دستغیب و سالن  ربانی  و شهدای قصردشت برگزار می شود و تا دوازدهم همین ماه ادامه دارد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =