۸ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۴
کد خبرنگار: 1027
کد خبر: 83651483
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش ۵۴ درصدی حملات اسلام‌هراسی در فرانسه

تهران- ایرنا- رئیس دیده‌بان نظارت بر اسلام‌هراسی وابسته به شورای مبارزه با اسلام هراسی (CFCM) گفت: حملات اسلام‌هراسی در فرانسه در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال میلادی پیش از آن، ‌۵۴ درصد افزایش داشته است.

به گزارش روز سه‌شنبه روزنامه انگلیسی زبان «نیشن»، عبدالله ذکری در بیانیه‌ای اظهار داشت: در سال ۲۰۱۸، یکصد حمله علیه مسلمانان در فرانسه رخ داده بود که این رقم در سال ۲۰۱۹ به ۱۵۴ مورد رسید.
به گفته او، بیشتر این حملات در منطقه « ایل دو فرانس »، از جمله « رون- آلپ »، « پاسا » رخ داده است.

ذکری تاکید کرد: هیچ ارتباطی بین اسلام و تروریسم وجود ندارد و مسلمانان در فرانسه باید بتوانند امورات دینی خود را آزادانه مانند پیروان دیگر ادیان اجرا کنند.

فرانسه با پنج میلیون جمعیت مسلمان که به طور عمده از شمال آفریقا هستند، بیشترین جمعیت مسلمانان را در اروپا د ارد.

موج اسلام هراسی و تهدیدهای ناشی از رشد راست‌گرایی افراطی در فرانسه، نگرانی‌های مسلمانان این کشور را افزایش داده است.

با توجه به افزایش میزان این حملات در فرانسه از جمله حمله به مسجد «بایون» و برخورد اهانت‌آمیز یک نماینده فرانسوی با زن محجبه‌ای که پسرش و دیگر دانش‌آموزان را برای رفتن به سفر علمی همراهی می‌کرد در سال ۲۰۱۹ میلادی، فعالان مدنی بر این باورند که مقام‌های این کشور در مقابل حمله به مسلمانان و مساجد واکنشی نشان نمی‌دهند.

آبان‌ماه امسال، رئیس جمهوری فرانسه در مراسم گرامیداشت کشته‌شدگان نیروهای پلیس متعهد شد، بی‌وقفه با «تروریسم اسلامی» مبارزه خواهد کرد و از همه مردم برای مبارزه با «تروریسم و تندروی اسلامی» دعوت به همکاری کرد.
پس از آن بود که روزنامه «رای الیوم» خواستار عذرخواهی مکرون از مسلمانان شد.
2023

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =