مرگ و میر در بیمارستان کوثر سمنان ۳۰ درصد کاهش یافت

سمنان- ایرنا- مدیر داخلی بیمارستان کوثر سمنان گفت: تعداد فوتی‌های این بیمارستان از ابتدای سال ۹۸ تا پایان آذر نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد کاهش داشت.

محمد تقی فتحعیان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، دلیل کاهش میزان فوتی‌ها مرکز آموزشی، درمانی و پژوهشی کوثر سمنان را افزایش کیفیت خدمات عنوان و بیان کرد: سال‌های گذشته خدمات سرپایی به بیماران در بخش اورژانس ارائه می‌شد که انتقال این خدمات به مکانی دیگر افزایش کیفیت خدمات و کاهش فوتی‌ها را به همراه داشت.

وی تعداد بیماران بستری شده در بیمارستان کوثر سمنان در ۹ ماه سال ۹۸ را یکهزار و ۴۱۴ نفر عنوان کرد و ادامه داد: تعداد بیماران بستری شده در این مدت نسبت مدت مشابه سال گذشته هفت ونیم درصد افزایش داشت.

فتحعلیان تاکید کرد: کاهش فوتی‌های این بیمارستان در ۹ ماه امسال نسبت به ۹ ماه سال گذشته به نسبت افزایش هفت ونیم درصدی بستری‌ بیماران محاسبه شده است.

وی اضافه کرد: تعداد مراجعان سال گذشته، ۹۸ هزار و ۸۶۹ نفر بود که از این تعداد ۱۵ هزار و ۶۸۶ نفر خدمات سرپایی و ۷۴۱ نفر نیز داخل بخش اورژانس خدمت دریافت کردند.

این مقام مسوول ادامه داد: تعداد فوتی‌های سال ۹۷ نسبت به فوتی‌های سال ۹۶ در مرکز آموزشی، درمانی و پژوهشی کوثر نیز با کاهش ۲ دهم درصدی مواجه بود.

وی با اشاره به اینکه میانگین بیمارانی که در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان کوثر بستری شدند در سال ۹۷ و ۹۸ ماهانه ۱۵۸ نفر بود، ادامه داد: سال ۹۷ بیمارستان کوثر به یکهزار و ۹۰۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه خدمات ارائه کرد.

فتحعیان، میانگین ماهانه تعداد بیماران بستری شده سال گذشته در این بیمارستان را یکهزار و ۳۰۷ نفر عنوان کرد و افزود: ۹۰ درصد بیماران این بیمارستان در سال جاری و سال ۹۷ در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند.

مدیر داخلی بیمارستان کوثر سمنان گفت: بیشتر بیماران بستری شده در مرکز آموزشی، درمانی و پژوهشی کوثر سمنان دارای بیماری‌های مزمن تنفسی، قلبی و عروقی، سکته‌های مغزی و قلبی و سرطان بودند.

طرح ساخت مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی کوثر در آبان سال ۱۳۸۵ در پی سفر پر برکت مقام معظم رهبری به استان سمنان مورد تایید و تصویب قرار گرفت و ساخت آن در زمینی به مساحت ۳۲ هکتار و با زیربنای ۲۵ هزار متر مربع آغاز شد و در نهایت در زمستان ۱۳۹۱  افتتاح شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها