القای ناامیدی در کشور ماموریت رسانه‌های بیگانه است

تبریز - ایرنا - مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی گفت: رسانه های بیگانه بذر ناامیدی را در جامعه ما می پاشند تا میوه تفرقه بچینند.

مرتضی صفری روز سه شنبه در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه استان و اولین جلسه کارگروه اطلاع رسانی ستاد دهه فجر افزود: رسانه ها در خط مقدم جنگ قرار گرفته اند، به طوری که حتی عملیات نظامی، ترور و یا هر اتفاق خاصی با این هدف انجام می گیرد که از ظرفیت های رسانه ای استفاده شود.

وی گفت: بررسی ابعاد اتفاقات اخیر نشان می دهد که هدف اصلی آنها هدف قرار دادن افکار عمومی ایران است تا مردم را به آینده ناامید و کلیت جامعه را به نظام و دین بد بین کنند.

وی ادامه داد: اینکه افرادی تحت تاثیر رسانه های اغواگرایانه ناامید شده اند بر اهمیت کار رسانه ها تاکید دارد تا با تحلیل های درستی از موقعیت، روحیه امیدواری را در جامعه تزریق کند.

صفری با اشاره به وجود مشکلات و فشارهای اقتصادی در جامعه اضافه کرد: بخشی از این مشکلات به تحریم ها و دشمنی ها و بخش مهم دیگر به سوء مدیریت ها بر می گردد.

مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان شرقی تشریح کرد: واقعیت موجود جامعه ایرانی تشییع دهها میلیونی پیکر سردار سلیمانی است اما آنچه در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بازنمایی می شود ناامیدی در جامعه را مخابره می کند.

وی رسالت اهالی رسانه و مطبوعات را واکاوی پشت پرده شبکه های اجتماعی دانست و گفت: ما نباید مرعوب پروپاگاندای رسانه ای باشیم، این هجمه های سنگین، و پیچیده طراحی شده اند تا افکار عمومی را مرعوب کنند.

صفری به جوانب شهادت سردار سلیمانی، موضوع انتقام سخت سپاه و سرنگونی هواپیمای اکراینی اشاره کرد و گفت: در حالی که دو موضوع اول وفاق اجتماعی را در حد اعلا به تصویر کشیدند، اما رسانه های بیگانه با مانور بر روی سرنگونی هواپیمای اکراینی در شرایط صد درصد جنگی، این همدلی را تحت تاثیر قرار داده اند.

وی با بیان اینکه مهمترین هدف گذاری دشمن بر روی افکار عمومی است تاکید کرد: نباید از ظرفیت های خود غفلت کنیم باید این ظرفیتها را بهتر بشناسیم تا ناخواسته در زمین رسانه ای حریف بازی نکنیم.

وی از کم کاری اصحاب رسانه و خصوصا رسانه ملی در معرفی گروههای مرجع و فرهیختگان هم انتقاد کرد و گفت: در جامعه ما پیشتر روحانیت، اساتید، فرهنگیان و فرهیختگان، گروههای مرجع محسوب می شدند اما حالا از مرجعیت آنها کاسته شده است و هنرپیشه ها و سلبریتی ها براساس موضوعات ظاهری به هدایتگری افکار عمومی مبادرت می کنند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با بیان اینکه تمامی رویکردهای رسانه ملی حتی در گزارشهای انتقادی نیز بر امیدآفرینی در جامعه است گفت: سعی داریم در خروجی کار، مردم ضمن احساس امیدواری، گمان نکنند به بن بست رسیده اند همان موضوعی که شبکه های اجتماعی به دنبال آن هستند.

وی با اشاره به فرا رسیدن ایام الله دهه فجر ، ایجاد شور و نشاط ملی، بازخوانی و تبیین اهداف انقلاب اسلامی، مقابله با جنگ نرم و برنامه ریزی دشمنان برای از بین بردن هویت واقعی انقلاب، تبیین نقش انقلاب در بیداری سایر ملتها و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب را از جمله رویکردهای برنامه سازی شبکه سهند در دهه فجر امسال اعلام کرد.

صفری گفت: تقویت اعتماد مردمی به نظام جمهوری اسلامی، تبیین کارآمدی نظام، تاکید بر مردمی بودن، تقویت روحیه انقلابی در مردم با یادآوری رشادتهای سردار دلها، تبیین شاخص های انقلابی گری، افزایش بصیرت دینی، تقویت وحدت و هویت ملی، ترغیب مردم برای حضور در انتخابات از جمله رویکردهای سیاستگذاری برنامه های شبکه سهند در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است.
وی همچنین از آغاز پخش سریال جلال از ۱۱ بهمن در شبکه یک خبر داد و گفت: از بعد فنی، هنری، بازیگری، نویسندگی و فیلمنامه نویسی توسط عوامل مرکز انجام شده است و به عبارتی بالای ۹۰ درصد کار بومی است.

وی در تشریح برنامه های معاونت سیما نیز گفت: برنامه ایران از ۱۲ بهمن با دکور و طراحی جدید، برنامه "انقلابیمیز" ۱۰ قسمت ۳۰ دقیقه ای، برنامه دستاوردهای انقلاب ۲۲ برنامه ۴۰ دقیقه ای و ویژه برنامه کندیمیز دستاوردهای نظام در روستاها را مورد بررسی قرار گرفته است.

وی گفت: در مجموع در معاونت سیما شبکه سهند به مناسبت ایام الله دهه فجر ۱۵۵ ساعت برنامه پخش خواهد شد که در این برنامه ها ایجاد شور و نشاط اجتماعی با محوریت مردم مد نظر است.

وی با بیان اینکه در معاونت صدا نیز در مجموع تولید و تامین ۱۳۰ ساعت برنامه از آنتن پخش خواهد شد گفت: این برنامه شامل ۸ برنامه تولیدی و متنوع از جمله صدای انقلاب، قانلی قیام، یک پیام یک سرود وحضور نماینده ولی فقیه و ائمه جماعات، استانداران و فرمانداران در برنامه های مختلف رادیو است.

به گفته صفری معاونت اطلاعات و اخبار نیز با رویکردهای جدید خبری مرکز، فراورده های خبری در قالب با خبرنگاران، زیرنویس، ۳۶۰ درجه، اخبار ۱۰۰ ثانیه، ۱۲ گزارش موضوعی در حوزه دستاوردهای انقلاب اسلامی را آماده پخش خواهد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =