رتبه دانشگاه شهید باهنر کرمان در جدیدترین رتبه‌بندی یورَپ (URAP)

کرمان- ایرنا- دانشگاه شهید باهنر کرمان در جدیدترین اعلام نظام رتبه‌بندی دانشگاه‌ها بر پایه عملکرد علمی (یورَپ) ۲۰۱۹ با کسب ۲۰۹ امتیاز رتبه ۱۲۶۹ در جهان و رتبه ۲۵ در میان دانشگاه‌های کشور را کسب کرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا در رتبه‌بندی یورَپ (URAP) ۲۰۱۹ که عملکرد دانشگاه‌ها را بر اساس کیفیت و کمیت مقالات و همچنین استنادات و همکاری‌های بین‌المللی آنها منعکس می‌کند، دانشگاه شهید باهنر کرمان در بین ۲هزار و ۵۰۰ دانشگاه بین‌المللی شرکت داده ‌شده در این رتبه‌بندی موفق به کسب رتبه ۱۲۶۹ شده‌است و در بین ۴۵ دانشگاه از دانشگاه‌های ایران که موفق به شرکت در این رتبه‌بندی شده‌اند، دانشگاه شهید باهنر کرمان رتبه ۲۵ را به‌دست آورده‌ است.

در بین ۶۱ زمینه موضوعی که مورد بررسی قرار گرفته‌اند، در زمینه اطلاعات و علوم کامپیوتر از بین ۷۵۰ دانشگاه بین‌المللی بررسی شده، دانشگاه شهید باهنر کرمان حائز رتبه ۷۲۱، و در میان دانشگاه‌های ایران از بین ۱۱ دانشگاه در همین زمینه موفق به کسب رتبه ۱۱ شده است.

همچنین در زمینه مهندسی از بین یکهزار دانشگاه بین‌المللی بررسی شده دانشگاه شهید باهنر کرمان حائز رتبه ۷۴۲، و در دانشگاه‌های ایران در همین زمینه از بین ۲۷ دانشگاه موفق به کسب رتبه ۲۰ شده‌است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها