هدف‌گذاری ایده بازار، پاسخگویی نیازهای صنعت در دانشگاه است

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هدف از برگزاری ایده بازارها، جهت دهی فعالیت‌های نوآورانه و فناورانه دانشگاه‌ها برای پاسخ به نیازهای سرمایه‌گذاران صنعتی کشور است.

نشست مشترک سرمایه گذاران سومین ایده بازار خوراک و نوشیدنی با حضور حسین وطن پور مدیرکل دفتر فناوری سلامت وزارت بهداشت، در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.

به گزارش روز شنبه دانشگاه صنعتی امیرکبیر، وطن پور در این نشست گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر پیشرو در حوزه برگزاری ایده بازارها است تا الگوی مناسبی برای دیگر دانشگاه‌های کشور محسوب شود.

وی افزود: در ایده بازارها دانشجویان یاد می‌گیرند تا به صورت گروهی فعالیت کنند و  نیازهای سرمایه گذاران را نیز برطرف کنند.

مدیرکل دفتر فناوری سلامت وزارت بهداشت با اشاره به قراردادی که دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه صنعتی امیرکبیر منعقد کردند، گفت: براساس این قرارداد دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در اتاق‌های جراحی حضور می‌یابند تا از نزدیک با نیازهای این حوزه آشنا شوند و برای رفع نیازها، ایده‌های نوآورانه‌ای را طراحی و اجرا کنند.

ایده بازار مکانیزم مناسبی برای ورود فناوری به صنعت است

در این نشست محمد نادری مدیرعامل مجموعه ایده بازار امیرکبیر نیز گفت: در دانشگاه‌ها فناوری‌ وجود دارد، اما مکانیزیم مناسبی برای ورود این فناوری‌ها به صنعت طراحی نشده و ایده بازارها این مکانیزیم را طراحی کرده‌اند.

وی توضیح داد: ایده بازارها بستری را فراهم می‌کنند که صنایع نیز نیازهای خود را به دانشگاه‌ها ارائه کنند تا فناوری و تولید دانش، کاربردی و متناسب با نیازهای صنعت باشد.
نادری خاطرنشان کرد: سومین ایده بازار خوراک و نوشیدنی به دنبال توسعه و تقویت این صنعت در سطح ملی است.

بهروز جنت رییس سازمان تحقیقات حلال و دبیر کل سومین ایده بازار خوراک و نوشیدنی نیز در این نشست گفت: صنایع غذایی پیشروترین صنایع کشور به شمار می‌روند؛ بنابراین در چنین رویدادهایی می‌توانیم دانشگاه، ایده پردازان و صنعتگران را به یکدیگر مرتبط کنیم.
وی افزود: در گذشته اولویت ارتقای اساتید دانشگاه‌ها براساس تعداد مقالات بود، اما در سال های گذشته این موضوع اصلاح شده و اکنون فعالیت‌های تحقیقاتی کاربردی و ارتباط با صنعت نیز شاخص‌های ارتقای اساتید در دانشگاه‌ها محسوب می شود.
سومین ایده بازار خوراک و نوشیدنی ۳۰ بهمن ماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =