راهیابی یک روستای خراسان شمالی به مرحله نهایی جشنواره دوستدار کتاب

بجنورد- ایرنا- روستای ارکان بجنورد خراسان شمالی از میان ۶۰ روستا به مرحله نهایی ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران راه یافت و جزو ۶ روستا در این مرحله قرار گرفت.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیش از این، سه روستای زوارم شیروان، دشت گرمه و ارکان بجنورد خراسان شمالی به مرحله نیمه نهایی این جشنواره از بین هزار و ۴۱۹ روستای کشور راه یافته بود.

رضا رضایی افزود: هیات داوران این جشنواره در مرحله اول ۱۲۶ روستا و منطقه عشایری را برای قضاوت به مرحله دوم انتخاب کردند که این آثار از ۶۰ روستا و منطقه عشایری ۲۳ استان بود.

وی خاطرنشان کرد: روستاهای زوارم شیروان و دشت گرمه جزو روستاهای برگزیده بخش نیمه نهایی ششمین دوره جشنواره روستا و عشایر دوستدار کتاب انتخاب شدند.

آیین پایانی این جشنواره ۱۹ بهمن‌ماه در محل سالن همایش‌های کتابخانه ملی ایران با حضور اصحاب قلم و فرهنگ همزمان با برنامه معرفی ششمین پایتخت کتاب ایران برگزار و در نهایت ۱۰ روستا و منطقه عشایری به‌عنوان روستاهای برگزیده و ۱۰ روستا و منطقه عشایری به‌عنوان روستای روستاهای تقدیری و یک روستا به‌عنوان برگزیده استمرار معرفی خواهد شد.

در پنجمین دوره این جشنواره نیز روستای بزنج شهرستان اسفراین به عنوان برگزیده برگزیده ها معرفی و روستای ارکان بجنورد رتبه دوم   ١٠روستای برتر و زوارم شیروان رتبه پنجم  برای تلاش خستگی ناپذیر در گسترش فرهنگ کتابخوانی به عنوان روستای برگزیده دوستدار کتاب در پنجمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب شناخته شده بودند.

در استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی ۶۰ باب کتابخانه عمومی شهری و روستایی فعالیت دارد و ۳۰ باب کتابخانه دیگر نیز در دست ساخت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =