۸ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۵
کد خبرنگار: 1112
کد خبر: 83651283
۰ نفر

برچسب‌ها

معرفی آثار برگزیده همایش ملی تئاتر «سردارآسمانی»

تهران- ایرنا- همزمان با رونمایی از پوستر تئاتر همایش «سردار آسمانی»، ۱۶ نمایش برگزیده به انتخاب هیات داوران برای اجرا در این رویداد، معرفی شدند.

همایش ملی تئاتر خیابانی سردار آسمانی در ۱۰ شاخه سردار آسمانی و دفاع مقدس؛ سردار آسمانی و امنیت ملی؛ سردار آسمانی و نسل جوان؛ سردار آسمانی و جبهه مقاومت اسلامی؛ سردار آسمانی و استکبار ستیزی؛ سردار آسمانی و ولایت مداری؛ سردار آسمانی و شهدای مدافع حرم؛ سردار آسمانی و فرهنگ عاشورا؛ سردار آسمانی، وحدت ملی و انسجام اسلامی و سردار آسمانی و مردمداری با حضور ۱۶ اثر شامل ۱۲ اثر در بخش اصلی، سه اثر ویژه مساجد و یک اثر در بخش ویژه اجرا می شوند.

همایش ملی تئاتر سردار آسمانی از دهم بهمن در کنار مزار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در استان کرمان آغاز خواهد شد، اجرای نمایش‌ها در استان ها از یازدهم بهمن آغاز می‌شود و در نهایت پنج گروه از استان‌ها برای بیستم تا بیست و دوم بهمن همزمان با اربعین شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی به تهران دعوت خواهند شد تا آثار تولیدی خود را اجرا کنند. 

دانشگاه‌ها، مصلای نماز جمعه، مساجد، بوستان‌ها و گلزار شهدا از جمله محیط های اجرای نمایش‌های همایش تئاتر سردار آسمانی در شهرستان هاست، همچنین در تهران در مقابل مجموعه تئاترشهر، پل طبیعت، پلازای هفت تیر، ایوان انتظار، میدان امام حسین (ع) و ۱۰ مسجد برگزیده میزبان این آثار هستند. همچنین در روز بیست و دوم بهمن ۱۰ اثر نمایشی از میدان انقلاب تا میدان آزادی در مسیر راهپیمایی مراسم پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در محیط های تعبیه شده اجرا می شوند.

به گزارش روابط عمومی انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس، برگزیدگان همایش ملی تئاتر سردار آسمانی از سوی دبیرخانه این همایش معرفی شدند.
نمایش مجنون به کارگردانی محمد یوسفی زاده از مرند 
نمایش برداشت اول حرف آخر به کارگردانی بهزاد دودانگه ازتهران
نمایش سرباز وطن به کارگردانی بهنام کاوه از آبادان 
نمایش زمان نه در ساعت به کارگردانی مهدی فتحی از البرز
نمایش مثل پرواز به کارگردانی مصطفی کولیوندی از ایلام
نمایش سرباز به کارگردانی پژمان شاهوردی از بروجرد
نمایش شور عشق به کارگردانی مهدی صالحیار از تبریز
نمایش کاروان چوبی به کارگردانی مرتضی اسدی مرام از کرمانشاه 
نمایش مدافع دل ها به کارگردانی سعید بادینی از  زاهدان 
نمایش بازگشت به کارگردانی مارال ایزدبخش  از تهران
نمایش شبه سردار به کارگردانی اکبر قهرمانی از تهران
نمایش سردار پرچم دار به کارگردانی پویا امامی از اصفهان
نمایش هم نفس به کارگردانی علی محمد رادمنش از کرمان جنوبی 
نمایش ژنرال خورشید به کارگردانی سعید خیرالهی از دهلران
نمایش سردار بی سایه به کارگردانی اصغر گروسی از شیراز
نمایش سردار آسمانی به کارگردانی مهرداد آبسالان از لاهیجان (مشروط) 
کوروش سلیمانی، توحید معصومی و روح الله سنایی به عنوان هیات انتخاب از میان ۳۷ اثر رسیده به دبیرخانه، نمایش های برگزیده را انتخاب کردند. پوستر این همایش نیز توسط علیرضا خدامرادی طراحی شد و در اختیار رسانه ها قرار گرفت. همایش سردار آسمانی به دبیری امیرحسین شفیعی و به همت نهادها و سازمان هایی چون اداره‌کل هنرهای نمایشی، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، اداره کل فرهنگ و ارشاد استان کرمان، اراضی عباس آباد، حوزه هنری استان کرمان و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان حامی مالی و معنوی این رویداد برگزار می شود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =