باشگاه تراکتور: پرسپولیسی‌ها نفرت‌پراکنی می‌کنند

تبریز-ایرنا- باشگاه فرهنگی، ورزشی و اقتصادی تراکتور تبریز روز سه شنبه با صدور بیانیه‌ای درباره اتفاقات بازی یکشنبه با پرسپولیس، تشریح کرد: متاسفانه آنچه در این بازی گذشت، چیزی جز نفرت‌پراکنی از سوی تماشاگران تیم میزبان نبود.

در این بیانیه با اشاره به اینکه رفتارها و شعارهای توهین‌آمیز قومیتیِ هواداران میزبان که بیرون از ورزشگاه و سکوها رخ داد و ویدئوهای آن طی روز گذشته در شبکه‌های مجازی منتشر شد، در نوع خود بی‌سابقه بود، آمده است: بی‌شک توهین در هر حالت که باشد نکوهیده است، اما نمایش رفتارهای ناشایست و به سخره گرفتن بخش اعظمی از ملت شریف کشورمان، جای بسی تاسف است و هیچ دغدغه‌مند ایرانی این‌گونه اجازه نمی‌دهد اقوام به سخره گرفته شوند. 

باشگاه تراکتور ادامه داده است: به‌ راستی اگر این اتفاقات در تبریز رخ می‌داد، واکنش مسئولان امر به چه شکل بود؟ همانانی که وقتی دردانه‌های پایتخت در تبریز بازی دارند دو روز قبل از آن و هفته‌ها بعد از بازی حاشیه‌ها را پیگیری می‌کنند، اکنون چرا سکوت کرده‌اند؟

در این بیانیه با اشاره به اینکه آنچه در داخل زمین اتفاق افتاد کم از حواشی خارج از زمین نداشت و داور مسابقه نیز با تصمیمات اشتباه خود علاوه بر افزودن به التهاب سکوها، حقی بزرگ از تیم تراکتور و هواداران پرشور آن پایمال کرد، اضافه شده است: باشگاه بزرگ تراکتور ضمن محکومیت شدید اقدامات و رفتارهای هواداران منتسب به تیم پرسپولیس، بدون هیچ اغماض و چشم‌پوشی، توهین آن عده را از طریق مراجع قانونی پیگیری کرده و خاطیان را تا اجرای مجازات دنبال خواهد کرد.

در بیانیه باشگاه تراکتور تشریح است: این امر ضمن التیام آزردگی خاطر مردم شریف خطه آذربایجان، درس عبرتی برای آنانی خواهد بود که طی سالیان گذشته آنچه خود شایسته آن بوده‌اند را به هواداران وارسته و پرشور تراکتور نسبت داده‌اند.

این باشگاه خطاب به مسئولان آذربایجان شرقی و کشور آورده است: انتظار می‌رود ضمن اعلام موضع رسمی در خصوص اتفاقات ورزشگاه آزادی باشگاه تراکتور را در پیگیری موضوع همراهی نمایند.

به گزارش ایرنا، بازی دو تیم پرسپولیس و تراکتور به دلیل حساسیت و  سوابق بازی های گذشته دو تیم، با حاشیه هایی همراه بود و تعدادی از هواداران دو تیم به دلیل سنگ پرانی مصدوم شدند.

تیم تراکتور در بازی حساس امروز مقابل پرسپولیس تن به شکست ۲ بر صفر داد که به اعتقاد تعدادی از کارشناشان، استراتژی غلط و اشتباه کادر فنی تراکتور عامل اصلی این باخت بود.

تراکتور با شکست در برابر پرسپولیس با ۳۰ امتیاز در رده سوم باقی ماند و فرصت ارتقا به رتبه دوم را از دست داد.

این تیم در هفته ۱۸ روز جمعه ۱۱ بهمن در تبریز میزبان ذوب آهن است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =