۱۵۰۰ پروژه عمرانی آموزشی به مناسبت دهه فجر افتتاح می‌شود

تهران- ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش به مناسبت دهه فجر بیش از ۱۵۰۰ پروژه عمرانی آموزشی را با صرف اعتباری حدود ۱۴۰۰ میلیارد تومان در سراسر کشور افتتاح می کند.

علیرضا کاظمی امروز سه شنبه در نشست خبری اعلام برنامه های کار گروه دانش آموزی و فرهنگیان دهه فجر انقلاب اسلامی ۱۳۹۸ اظهار داشت: آموزش و پرورش در حوزه عمران و آبادانی اماکن آموزشی و ورزشی افتتاح  ۴۱۶۸ کلاس درس،  ۹۰۳ واحد آموزشی و ۱۱ استخر  را دستور کار قرار داده است.

وی افزود: دهه فجر  چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب در شرایطی پیش رو است که کشور یوم الله های بزرگی را پشت سر گذاشته است. شهادت سردار سلیمانی و مراسم بزرگ تشییع سردار و همچنین یوم الله دیگر  زدن پایگاه های آمریکایی که در تاریخ جهان بی سابقه بود.
به گفته معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش، در دهه فجر امسال بهره برداری از فرصت های تربیتی از جمله افزایش بصیرت و آگاهی دانش آموزان و آشنایی آنها با ارزش های انقلاب، توسعه و ترویج مبانی دینی، ایجاد روحیه نشاط و امید و تبیین دستاوردهای ارزشمند جمهوری اسلامی انجام خواهد شد.
کاظمی با بیان اینکه آموزش و پرورش در راستای سیاست های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با شعار انقلاب اسلامی، جهاد و مقاومت برنامه هایی را تنظیم کرده است، عنوان کرد: وزارتخانه رویکردهایی را از جمله آشنایی با مبانی انقلاب و بهره گیری از تجربیات زندگی سردار سلیمانی، افزایش امید و پویایی، گسترش مشارکت عمومی، تشریح جایگاه و نقش فرهنگیان و دانش آموزان در پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی، تعظیم و تکریم امام راحل و رهبری، توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در راستای پویایی نظام و فعال سازی تشکل ها برای تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت را در دستور کار قرار می دهد.

۴۰ هزار یادواره ۴۰ هزار شهید در ۴۰ هزار مدرسه 
وی استفاده از ظرفیت های هنری برای اثر بخشی بیشتر ارزش های انقلابی را از جمله مهم ترین رویکرد های آموزش و پرورش دانست و گفت: یکی از بهترین برنامه های آموزش و پرورش، برگزاری ۴۰ هزار یادواره ۴۰ هزار شهید و ۴۰ هزار مدرسه است که با محوریت بسیج و تشکل های دانش آموزان ۱۶ بهمن ماه برگزار می شود.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: وزارتخانه، اطلاع رسانی اقدامات تمهیدی تشکیل کار گروه و ستاد و تنظیم دستور العمل براساس رویکردهای اصلی را انجام داده و از همه مهم تر تشکیل جلسات برای مشخص کردن محتوا نیز در یک ماه گذشته صورت گرفته و نتایج آن در قالب بسته فرهنگی تبیین و به استان ها ابلاغ شده است. 
کاظمی یادآور شد: آموزش و پرورش در سطح ملی برای تجدید میثاق با آرمان های جمهوری اسلامی در حرم امام راحل (ره) در روز ۱۲ بهمن ماه و حضور پر شکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن اقدامات بسیاری انجام می دهد. 
بازدید مقام عالای وزارت آموزش و پرورش از یک مدرسه در تهران و نواختن زنگ انقلاب از جمله مهم ترین اقدامات در سالروز ورود امام خمینی (ره) به کشور است.
وی همچنین به افتتاح مدرسه انقلاب اشاره کرد و گفت: راه اندازی برنامه تلویزیونی راه انقلاب، رونمایی از مجموعه دل نوشته های دانش آموزی برای سردار سلیمانی، پویش من یک سلیمانی هستم، پویش من یک پاسدار هستم، پویش مدرسه انقلاب و احصاء و معرفی برنامه های آموزش و پرورش از دیگر برنامه های دانش آموزی در دهه فجر است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش همچنین درباره مهم ترین اقدامات اجرایی در سطح استان و مناطق اظهار داشت: تشکیل و اجرای گروه‌های سرود ۱۳۵۷ نفری در مراکز استان‌ها  با مشارکت بیش از ۴۳ هزار دانش‌آموز، برگزاری نشست های سیاسی و فرهنگی فرهنگیان در مسیر بیانیه گام دوم انقلاب، ایجاد غرفه‌های یاوران انقلاب با حضور گروه‌های ویژه تشکیلاتی در برنامه‌ های ۲۲ بهمن و برگزاری مانور تشکیلاتی یاوران انقلاب در ۳۲ مرکز استان‌ها و ۷۰۵ منطقه با مشارکت و حضور ۴۶۴ هزار نفر دانش‌آموز از مهم ترین اقدامات این وزارتخانه است.
کاظمی افزود: برگزاری همایش‌های تبیین نقش تربیتی و فرهنگی سردار سلیمانی به عنوان مکتب درس‌آموز، تجلیل از حافظان ۳۰ جزء قرآن کریم در استان‌ها، راه‌اندازی ۱۶۵ کتابخانه سیار توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در تمام استان‌ها و برگزاری ارودهای آموزشی و ارودهای راهیان نور ویژه دانش آموزان و فرهنگیان سراسر کشور از دیگر اقدامات آموزش و پرورش است.
وی همچنین درباره اقدامات اجرایی آموزش و پرورش در مدارس سراسر کشور گفت: برگزاری طرح ملی یادواره‌های ۴۰ هزار شهید و ۴۰ هزار مدرسه، اجرای هفته سرود و نمایش، پویش یک میلیون ختم قرآن در مدارس توسط دانش‌آموزان و برگزاری مسابقات و المپیادهای ورزشی از مهم ترین برنامه‌ها در سطح مدارس است.
کاظمی همچنین ادامه داد: پخش‌ سرودهای انقلابی در زنگ‌ تفریح مدارس، اجرای نقاشی همگانی، تبیین و بازخوانی گام دوم انقلاب اسلامی توسط دانش‌آموزان و اجرای برنامه نهضت روشنگری در ۱۵ هزار مدرسه متوسطه دوم از دیگر برنامه‌های مدرسه در ایام دهه فجر است.
وی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش زمینه حضور و مشارکت پرشور فرهنگیان و دانش‌آموزان سراسر کشور در برگزاری با شکوه‌تر مراسم دهه فجر را فراهم ساخته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =