مشارکت زنان خراسان شمالی در ۱۶ درصد فعالیت‌های اقتصادی

بجنورد- ایرنا- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان شمالی با بیان اینکه ۴۹ درصد جمعیت استان را زنان تشکیل می‌دهند، گفت: این قشر در ۱۶ درصد فعالیت‌های اقتصادی مشارکت دارند.

ملیحه یغمایی روز سه شنبه در نشست کارگروه های تخصصی ستاد گرامیداشت دهه مبارک فجر اظهار داشت: این در حالی است که بیشتر فعالیت های اقتصادی را در روستاها زنان انجام می دهند.

وی در ادامه با اشاره به ثبت ۱۴۶ سازمان مردم نهاد در استان، افزود: زنان نیمی از این سمن ها را مدیریت می کنند و بیشتر فعالان سمن ها نیز از این قشر هستند.

یغمایی از راه اندازی چهار بازارچه دائمی در مسیر ورودی و خروجی استان خبر داد که در ایام الله دهه فجر توانمندی های بانوان استان در آنها ارائه می شود.

وی با اشاره به اجرای طرح تاب آوری و توان افزایی زنان در جوامع محلی و حاشیه شهر، خاطرنشان کرد: امروز زنان در کنار مردم در بخش های مختلف و حتی خانه ها در کارکرد اقتصادی خانواده مشارکت فعال دارند.

مسوول کارگروه زنان و خانواده ستاد گرامیداشت دهه مبارک فجر تقدیر از چند تن از بانوان برجسته استان، معرفی بانوان شاخص و کارآفرین، راه اندازی بازارچه محصولات تولیدی زنان و برگزاری همایش مادران و همسران شهدا را از مهم ترین برنامه های این دهه اعلام کرد.

مسوول کار گروه هیات مذهبی و تشکل های دینی نیز از اجرای ۷۰ عنوان برنامه با دو هزار و ۸۰۰ ریز برنامه در این دهه خبر داد که برگزاری همایش تجلیل از موذنان و اعزام ۲۶۰ مبلغ و مبلغان به مناطق مختلف استان و پویش ملی یک میلیون ختم قرآن از اهم این برنامه ها است.

حجت الاسلام بابامحمد ایزانلو افزود: همچنین در این ایام، الیاس عبدالله از نیجریه و محمدصادق شجاعی از هند به عنوان مبلغ خارجی در برنامه ها مشارکت دارند.

برنامه «۱۰ شب، ۱۰ مسجد» تریبون تبلیغات کاندیداها نیست

رییس ستاد گرامیداشت دهه فجر خراسان شمالی نیز گفت: مسجد خانه خداست و این تریبون بباید به نفع مردم و در خدمت ولایت و دین خدا باشد و اگر در ایام دهه فجر و اجرای برنامه ۱۰ شب، ۱۰ مسجد برای تبلیغات شخصی کاندیداها مورد استفاده قرار گیرد، در مقابل آن می ایستیم.

حجت الاسلام محمدعلی سالاری اظهار داشت: امسال در برگزاری برنامه مساجد لازم است علاوه بر موضوع پیروزی انقلاب، گرامیداشت یاد و خاطره سردار دل‌ها، شهید سپهبد سلیمانی و نیز موضوع انتخابات مجلس مدنظر قرار گیرد.

مسوول کارگروه مساجد ستاد دهه فجر خراسان شمالی نیز با اشاره به تجربه موفق سال های قبل در اجرای برنامه های ۱۰ شب، ۱۰ مسجد و حضور مسوولان نهادهای خدمات رسان در رفع مشکلات مردم به ویژه در مناطق محروم،  حضور فعال ارکان مسجد و همدلی و همبستگی در اجرای این برنامه را خواستار شد.

هشام شیرازیان با بیان اینکه برنامه گرامیداشت دهه فجر در ۴۱ مسجد استان برگزار می شود، گفت: این مساجد در مناطق آسیب پذیر و ویژه شهری قرار دارد، که با حضور مسوولان نهادهای مختلف علاوه بر ارائه دستاوردهای انقلاب در بخش های مختلف، مشکلات مردم مناطق مذکور هم بررسی و راهکارهای عملیاتی برای رفع آن، ارائه و اعمال خواهد شد.

حمید قربانی جم مدیرکل صدا و سیمای خراسان شمالی نیز از تولید و پخش ۱۰ هزار دقیقه برنامه در حوزه رادیویی، تلویزیونی، خبر و فضای مجازی سخن گفت که هر روز در سیمای اترک استان به اجرا در می آیند.

جانشین کار گروه حوزه و روحانیت ستاد دهه فجر خراسان شمالی نیز گفت: با توجه به طرح بیانیه گام دوم انقلاب توسط رهبری در این ایام کارگاه آموزشی مرتبط با این موضوع را در این دهه خواهیم داشت.

حجت الاسلام مهدی مهرپویان برگزاری همایش جهادی انقلابی، اعزام مبلغان به راهیان نور، همایش خانواده انقلابی ویژه روحانیون و اکران فیلم با موضوع انقلاب در حوزه ها و نشست های علمی ویژه ثمرات گفتمان مقاومت را از دیگر عناوین برنامه ها اعلام کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =