افتتاح تصفیه خانه سد ماملو نیاز آب شرب پاکدشت را برطرف می‌کند

تهرا- ایرنا- فرماندار پاکدشت گفت: با بهره‌برداری از تصفیه خانه سد ماملو، مشکل کمبود آب شرب و بخش صنعت شهرستان پاکدشت برطرف می‌شود.

هادی تمهیدی روز سه‌شنبه در حاشیه افتتاح پروژه سد ماملو توسط رئیس جمهور به خبرنگار ایرنا گفت: شهرستان پاکدشت با برخورداری بیش از ۳ هزار واحد صنعتی و بیش از ۲۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی، همواره با محدودیت کمبود منابع آبی برخوردار است.
وی گفت: علاوه بر سه شهرک صنعتی، نیروگاه تولید برق شهدای پاکدشت نیز در این شهرستان مستقر است که فعالیت این واحدهای صنعتی، به آب نیاز دارد.
وی تصریح کرد: هر چند که بخشی از بخش مرکزی و شهر فرون آباد شهرستان پاکدشت از آب تصفیه شده سد ماملو برخوردار شده است ولی با افتتاح کامل تصفیه خانه هفتم تهران در سد ماملو، می‎‌توان کل جمعیت این شهرستان را از آب سالم و پایدار برخوردار کرد.
وی با اشاره به انتقال آب سد ماملو به شهرک‌های صنعتی و نیروگاه برق شهدای پاکدشت گفت: طرح انتقال آب از سد ماملو به نیروگاه شهدای پاکدشت و صنایع پایین دست در مجموع ۲۲ کیلومتر است که ۱۱ کیلومتر آن با لوله‌هایی با قطر ۶۰۰ میلی لیتر و مابقی آن با لوله قطر ۵۰۰ میلی لیتر انجام می‌شود.
فاز دوم تصفیه خانه سد ماملو روز سه شنبه با حضور رئیس جمهوری افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
فاز نخست این طرح دوم دیماه سال ۹۴ با حضور رئیس جمهور افتتاح شده بود.
با بهره‌برداری از این پروژه، بیش از ۲ میلیون نفر از ساکنان مناطق پائین دستی این سد از آب سالم و پایدار برخوردار می‌شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha