۸ هکتار زیستگاه پرندگان وحشی در بوکان دانه‌پاشی شد

مهاباد- ایرنا- سرپرست اداره حفاظت محیط زیست بوکان گفت: هشت هکتار از زیستگاه‌های پرندگان در حاشیه و روستاهای اطراف شهر با توجه به بارش برف، سرما و کمبود غذا در محیط طبیعی دانه‌پاشی شد.

آوات بازیار روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در کنار دانه‌پاشی برای پرندگان کار توزیع برخی اقلام غذایی برای حیوانات وحشی نیز در برخی زیستگاه‌های این شهرستان انجام شد.

وی با بیان اینکه طرح دانه‌پاشی و تغذیه حیوانات و پرندگان در سطح این شهرستان با مشارکت ۲ انجمن مردم نهاد زیست محیطی بوکان انجام گرفت، افزود: طرح زمستانه تغذیه حیوانات و پرندگان با فراخوانی و همکاری اداره محیط زیست و شهرداری به مدت یک هفته با محوریت جمع‌آوری پسماندهای غذایی برای تغذیه حیوانات و پرندگان در محل بوستان ساحلی بوکان انجام شد. 

وی بیان کرد: با توجه به بارش برف سنگین، پرندگان زیادی برای جستجوی غذا به سطح جاده‌ها، بوستان‌ها و مناطق حاشیه شهر عزیمت کرده و حتی در خیابان‌ها و معابر شهری نیز به وفور دیده می‌شوند که به کمک و تغذیه نیاز دارند.

توزیع اقلام غذایی در بین حیوانات وحشی و پرندگان به ویژه در فصل زمستان از ۱۳۹۵ در این شهرستان با همکاری اداره حفاظت محیط زیست و خیران عرصه محیط زیست آغاز شده است و همه‌ساله ادامه دارد.

بارش برف کم سابقه و تداوم آن در هفته‌های اخیر در شهرستان بوکان موجب شده تا بیشتر حیوانات وحشی و پرندگان برای پیدا کردن غذا به حاشیه شهرها و روستاها کشیده شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =