خواب آلودگی راننده علت حادثه اتوبوس مسافربری تهران- شیراز در اصفهان بود

اصفهان- ایرنا- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان، علت حادثه واژگونی یک دستگاه اتوبوس مسافربری در مسیر تهران به شیراز را بی‌توجهی به جلو، خستگی و خواب آلودگی راننده عنوان کرد.

سرهنگ محمدرضا محمدی روز سه‌شنبه به ایرنا گفت: به دلیل استفاده نکردن از کمربند ایمنی، شماری از مسافران هنگام حادثه به بیرون از اتوبوس پرتاب شده و تعدادی از آن‌ها زیر اتوبوس گرفتار شدند و جان باختند.

همچنین مدیر روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی که از دقایق اولیه در محل حادثه حضور داشت خبرنگار ایرنا گفت: راننده این اتوبوس به دلیل خواب آلودگی، به اشتباه مسیر دسترسی ورودی سپاهان شهر را بالا می‌رود و از جاده اصفهان به شیراز خارج می‌شود و در پیچ این ورودی واژگون شده و چند بار می چرخد.

عابدی بیان کرد: تعدادی از مسافران زیر لاشه اتوبوس گرفتار و فوت شدند که به همین دلیل برخی از آن‌ها قابل شناسایی نیستند.

اتوبوس مسافربری تهران-شیراز در بزرگراه شهید دستجردی اصفهان در ورودی سپاهان‌شهر اصفهان چهار و ۳۹ دقیقه بامداد سه شنبه واژگون شد و ۱۰ کشته و ۱۸ مصدوم بر جا گذاشت.

پنج نفر از مصدومان این حادثه زن و مابقی مرد بودند.

مصدومان به بیمارستان‌های الزهرا(س)، شریعتی و آیت‌الله کاشانی منتقل شدند و یکی از مصدومان بدحال این حادثه که مردی ۶۰ ساله بود در بیمارستان الزهرا (س) فوت شد و آمار کشته شده‌های این حادثه به ۱۰ نفر افزایش یافت. 

همچنین یکی دیگر از مصدومان که از ناحیه دست دچار آسیب‌دیدگی شدید شده بود و از کتف جدا شده بود اکنون سطح هوشیاری کمی دارد و در بی هوشی به سر می‌برد.

به گفته مسوولان اورژانس ۱۱۵، راننده خاطی این اتوبوس زنده است. 

از اولین دقایق بروز این سانحه رانندگی عوامل اورژانس ۱۱۵، هلال احمر، آتش‌نشانی و نیروهای انتظامی و راهور در محل حادثه حضور داشتند.

۱۰ دستگاه آمبولانس ۱۱۵،  ۲ واحد آمبولانس هلال احمر و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس اورژانس اصفهان به محل حادثه اعزام شدند.

اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان با توان ۱۴۵ پایگاه شامل ۷۵ پایگاه شهری، ۶۹ پایگاه جاده‌ای، یک پایگاه امداد هوایی، ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۸۳۰ نفر نیروی انسانی ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی به شهروندان امدادرسانی می‌کند.

استان اصفهان دارای ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه شامل ۳۹۹ کیلومتر آزاد راه، یکهزار و ۶۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۲ هزار و ۷۹۱ کیلومتر راه همسنگ و ۲۹ کیلومتر آزاد راه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =