۱۳۰ پروژه عمرانی،اقتصادی و صنعتی در اردبیل آماده افتتاح شد

اردبیل - ایرنا - سرپرست فرمانداری اردبیل گفت: دهه فجر امسال۱۳۰ پروژه عمرانی،اقتصادی و صنعتی این شهرستان با اعتباری بالغ بر پنج هزار میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

مسعود امامی‌یگانه روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با راه‌اندازی این پروژه‌ها شاهد رونق تولید و اشتغال در این شهرستان خواهیم بود.

سرپرست فرمانداری اردبیل با بیان اینکه تاکنون ۷۲ درصد از تعهد اشتغال دستگاه‌های اجرایی این شهرستان محقق شده، گفت: سهم این شهرستان ایجاد هشت هزار و ۴۳۸نفر بود که تاکنون برای حدود ۶ هزار و ۹۳ نفر زمینه اشتغال فراهم شده است.

او افزود: بکارگیری این تعداد در سامانه اشتغال استان بر اساس کد ملی و واحد اشتغال ثبت و مورد راستی‌آزمایی نیز قرار گرفته است.

امامی‌یگانه با بیان اینکه بیش از ۱۳ هزار هکتار طرح آبیاری نوین در شهرستان اردبیل اجرا می‌شود، گفت: این شهرستان از حیث اجرای طرح آبیاری نوین رتبه نخست را در استان به خود اختصاص داده و امسال برنامه‌ریزی شده بیش از ۱۳ هزار هکتار طرح آبیاری نوین در شهرستان اردبیل اجرا شود.

وی اظهارداشت: استان اردبیل رتبه ۶ اجرای طرح آبیاری نوین در کشور را به خود اختصاص داده که این امر شامل شهرستان اردبیل می‌شود و برنامه‌ریزی اساسی برای اجرای طرح آبیاری نوین در شهرستان اردبیل وجود دارد.

سرپرست فرمانداری اردبیل بیان‌کرد: یکی از ظرفیت‌های مهم و اساسی شهرستان اردبیل بخش کشاورزی است که اهتمام ویژه‌ای باید به این امر صورت گیرد چرا که نقش اساسی در تولید محصولات کشاورزی و اشتغال دارد.

امامی‌یگانه همچنین با اشاره به راه‌اندازی صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی افزود: ایجاد صنایع تبدیلی نیاز اساسی در اردبیل به لحاظ  است که همگان باید به این امر توجه ویژه داشته باشند.

او افزود: تسهیل روند سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه کشاورزی و جذب سرمایه‌گذاران نیز اولویت اساسی است تا بتوانیم بخش کشاورزی استان اردبیل را رونق بخشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =