مهارت آموزی ۵۱۱ شهروند قزوینی در محیط‌های کار واقعی

قزوین - ایرنا - دوره‌های مهارت آموزی در قالب کارگاه‌های آموزشی در محیط‍‌های کار واقعی امسال برای ۵۱۱ شهروند از متقاضیان در استان قزوین برگزار شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای قزوین روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از بین مهارت دیدگان ۱۹۴ تن زن و ۳۱۷ تن مرد بوده اند. 

حجت الله امینی با بیان اینکه تعهد آموزشی اداره کل فنی و حرفه ای استان در این بخش امسال ارایه ۱۶۵ هزار نفر ساعت آموزش است،افزود: از ابتدای امسال تاکنون در قالب دوره های مهارت آموزی در محیط‌های کار واقعی ۱۲۸ هزار نفر ساعت آموزش ارایه شده است.

این مسوول همچنین گفت: مهارت جویان حرفه ها و آموزش های مهارتی ارایه شده در محیط های کار واقعی را آسان تر و با سرعت بیشتری فرا می گیرند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین با بیان اینکه اجرای این آموزش ها با همکاری بخش خصوصی از جمله صنایع و صنوف برگزار می شود،اظهار داشت: این آموزش ها افراد بیکار را صاحب مهارت و فن کرده و آماده ورود به بازار کار می کند و یا مهارت های شغلی شاغلین را ارتقا می بخشد.

امینی در ادامه از صنایع و صنوف علاقه مند به برگزاری دوره های آموزشی استاندارد برای همکاری با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای دعوت کرد.