روزنامه پاکستانی: ملت‌های منطقه خواستار پایان اشغالگری آمریکا هستند

اسلام آباد - ایرنا - «داون» پرشمارترین روزنامه انگلیسی زبان پاکستان نوشت: ترامپ درکی نسبت به تحولات خاورمیانه ندارد به همین دلیل دست به ترور سردار سلیمانی زد. این حرکت موجب تشدید احساسات ضدآمریکایی در منطقه شده است به نحوی که اکنون ملت‌ها خواستار پایان اشغالگری آمریکا در منطقه هستند.

روزنامه دان روز سه شنبه در سرمقاله ای نوشت: در حالیکه دولت ترامپ تصور می کرد با ترور سپهبد ایرانی قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس در بغداد به یک دستاورد نایل شود اما حوادث پس از آن نشان داد که گفت کاخ سفید درک بسیار محدودی نسبت به تحولات دارد.

در این سرمقاله آمده است: شهادت سردار سلیمانی سبب شد تا در بیشتر کشورهای منطقه احساسات ضد آمریکایی به غلیان آید و ملت های منطقه اکنون خواستار خروج آمریکا از این حوزه از جهان  هستند چرا که واشنگتن به حاکمیت دولت ها احترام نمی گذارد.

روزنامه پاکستان داون همچنین نوشت: اگرچه در زمان گذشته هم آمریکا به اشتباه در مقابل ایران از رژیم صدام حمایت کرد، به نظر می رسد که آنان هنوز از گذشته درس نگرفته و همچنان می خواهند نقش یک پلیس جهانی را بازی کنند.

در این سرمقاله با اشاره به اظهارات تهدید آمیز برایان هوک علیه فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آمده است: آمریکایی ها به جای پافشاری بر چنین رفتار گستاخانه و آسیب رساندن به امنیت منطقه، باید تاکتیک خود را تغییر دهند. دولت ترامپ نباید رفتار یک ارباب توسعه طلب را دنبال کند.

روزنامه پاکستانی داون خطاب به سردمداران آمریکا نوشت: آنان اگر به دنبال تامین امنیت خود هستند باید رویکرد احترام به کشورهای خاورمیانه را در پیش گیرند.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس جانشین شهید فرمانده نیروهای الحشد الشعبی و هشت تن دیگر از همراهان آنها ۱۳ دی ماه گذشته در مسیر فرودگاه بغداد به دستور دونالد ترامپ و با پهپادهای وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) ترور شده و به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =