هواپیمای خارج شده از باند در ماهشهر به فرودگاه منتقل شد

آبادان ،- ایرنا - فرماندار شهرستان ماهشهر گفت: هواپیمای مسافربری کاسپین که صبح دوشنبه از باند خارج شده و در کمربندی جاده ماهشهر - سربندر متوقف شده بود به فرودگاه ماهشهر منتقل شد.

محسن بیرانوند بامداد سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همه امکانات شهرستان ماهشهر از صبح دوشنبه برای جابجایی هواپیمای خارج شده از باند بسیج شدند.

وی افزود: با تلاش سایر ارگان ها امکان جابجایی هواپیما در مسیر منتهی به فرودگاه فراهم شد و این هواپیما پس از ۱۹ ساعت به فرودگاه منتقل شد.

فرماندار ماهشهر گفت: از زمان بروز این حادثه ستاد مدیریت بحران شهرستان ماهشهر با حضور معاونان امنیتی و عمرانی استانداری خوزستان طی چند نوبت برگزار شد تا موانع جابجایی هواپیما به فرودگاه برطرف گردد.

پرواز شماره ۶۹۳۶ تهران - ماهشهر مربوط به شرکت هواپیمایی کاسپین که ساعت ۶:۳۵ دقیقه دوشنبه تهران را به قصد ماهشهر ترک کرده بود در هنگام نشستن در فرودگاه ماهشهر از باند خارج شد. این هواپیما از نوع بوئینگ MD با ۱۳۶  مسافر در ساعت ۷:۳۰ بر باند فرودگاه ماهشهر فرود آمد.

هواپیمای حادثه دیده ۱۴۴ سرنشین، شامل ۱۳۶ نفر مسافر و هشت نفر خدمه داشت.

فرودگاه ماهشهر فرودگاه اختصاصی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی این شهرستان، در جنوب خوزستان واقع است.

به گفته رضایی مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان، این هواپیما نقص فنی نداشته و زمانی که در باند فرودگاه ماهشهر به زمین نشست، پس از لندینگ از باند خارج شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha