کمیته ملی تامین مالی پروژه‌های خراسان رضوی مصوب شد

مشهد- ایرنا- تشکیل "کمیته ملی برای تامین مالی پروژه‌های مهم سرمایه‌گذاری خراسان رضوی" در قالب نشست ستاد اقتصاد مقاومتی این استان روز دوشنبه در تهران با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی تصویب شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی با حضور فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی و جانشین رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور در ستاد استانی، علیرضا رزم حسینی استاندار و جمعی از مدیران استانی عضو این ستاد عصر دوشنبه هفتم بهمن ماه در دفتر وزیر اقتصاد برگزار شد.
در این جلسه مشکلات پروژه‌های سرمایه‌گذاری استان مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد کمیته‌ای در سطح ملی و به ریاست معاون امور بانکی و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی و با حضور مدیران بانک‌ها تشکیل و درباره نحوه تامین مالی این پروژه‌ها تصمیم گیری شود. 
براساس این گزارش نخستین جلسه این کمیته هفته آینده در تهران برگزار و تصمیمات لازم برای تامین مالی پروژه‌های مهم سرمایه گذاری خراسان رضوی اتخاذ خواهد شد.
افزایش اختیارات شعب استانی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات نیز موضوع دیگر جلسه امروز بود. همچنین در این جلسه با موافقت وزیر اقتصاد، مقرر شد ضمن ابلاغ تفویض اختیار به شعب استانی بانک‌ها برای تامین سرمایه ثابت پروژه ها پیگیری‌های لازم در این زمینه انجام شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین در جمع بندی این جلسه، دستوراتی برای رفع مشکلات حوزه سرمایه‌گذاری و گمرک صادر کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =