پاکستان اظهارات اشرف‌غنی را به ضرر روابط دوجانبه اعلام کرد

اسلام‌آباد - ایرنا - وزارت امور خارجه پاکستان دوشنبه‌شب به مواضع اخیر رییس جمهوری افغانستان نسبت به بازداشت رییس یک جنبش قبیله‌ای در شمال غرب پاکستان واکنش نشان داد و اعلام کرد: اظهارات اشرف‌غنی به ضرر مناسبات دو کشور است.

به دنبال بازداشت "منظور پَشتین" سرکرده یک گروه به اصلاح جنبش محافظت از پشتون که امروز در شهر پیشاور پاکستان صورت گرفت، اشرف‌غنی رییس جمهوری افغانستان در پیام توییتری نسبت به این ماجرا ابراز تاسف کرد و آزادی فوری فرد بازداشت شده را خواستار شد.

وزارت امور خارجه پاکستان ساعاتی پیش با صدور بیانیه‌ای، اظهارات رییس جمهوری افغانستان را دخالت در مسائل داخلی پاکستان دانست و گفت: چنین مواضعی هرگز برای تقویت مناسبات دوجانبه سودمند نخواهد بود.

در این بیاینه افزوده شد: پاکستان مشتاق به داشتن روابط نزدیک و صمیمانه با افغانستان براساس اصل عدم مداخله در امور داخلی یکدیگر است، ما از دولت کابل می‌خواهیم در مسیر همکاری سازنده و مشترک جهت استقرار صلح در افغانستان و همچنین در منطقه گام بردارد.

منابع خبری پاکستان روز دوشنبه گزارش دادند: "منظور پشتین" که  اعضای جنبش تحت رهبری وی در گذشته نیز با تحریک ساکنان مناطق قبایلی در شمال غرب این کشور باعث درگیری میان معترضان و نیروهای ارتش شده بودند، این بار به اتهام ایراد سخنرانی علیه قانون اساسی پاکستان و توهین به نظام کشور، به همراه ۹ نفر دیگر از همراهانش بازداشت و روانه زندان شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =