انتقام سخت، شکست دشمن در جبهه علمی و اقتصادی است

همدان- ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان خطاب به جوانان دانش‌آموخته و دانشجویان گفت: انتقام سخت شما از دشمن شکست آنها در جبهه علمی و اقتصادی است.

حجت الاسلام محمدهادی نظیری عصر دوشنبه در آیین بزرگداشت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر، علم و پژوهش را با وجود ظرفیت عظیم در دانشگاه‌ها، یک راهبرد مهم برای تحقق عملی راهبردهای هفت‌گانه در گام دوم انقلاب عنوان کرد.

وی دشمن‌شناسی، شناخت نقشه دشمن و راه مقابله با نقشه دشمن را سه گام مهم طبق تاکیدات رهبر معظم انقلاب برشمرد و افزود: راه پر افتخاری که شهدا طی کردند، باید ادامه دهیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان تاکید کرد: طبق تاکیدات رهبر معظم انقلاب، هم حضور نظامی، فیزیکی و فکری آمریکا باید از منطقه محو شود.

حجت الاسلام نظیری جوش و خروش میلیونی مردم در اعلام امتداد مسیر مقدس شهید سپهبد سلیمانی و سیلی محکم سپاه پاسداران به آمریکا در پایگاه عین الاسد را از اتفاق‌های بی‌نظیر و یوم الله دانست و بیان کرد: با این اقدام دلاور مردان سپاه، هیمنه استکبار لجن‌مال شد و قدرت پوشالی آنها فرو ریخت.

به گفته وی خیزش مردم عراق و ایستادن مقابل استکبار نیز یوم الله دیگری است که عراقی‌ها آن را رقم زدند و این حرکت با این عظمت بی‌سابقه است.

سردار سلیمانی مستشار تربیتی و فکری بود

مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان این خیزش مردم عراق را ناشی از مکتب سردار سلیمانی دانست و ادامه داد: سردار بزرگ اسلام تنها مستشار نظامی نبود، بلکه مستشار فرهنگی، فکری و تربیتی بود و ظرفیت‌های انسانی را در درون این جوامع رشد داد که با عزت و قدرت در مقابل جبهه استکبار بایستند.

حجت الاسلام نظیری با بیان اینکه یوم الله‌های دیگری نیز در منطقه همچون یمن و بحرین در راه است گفت: دانشجویان در سنگر علمی مجاهدت می‌کنند و جبهه مستضعفان در مقابل هیمنه مستکبران پیروز خواهند شد.

وی با اشاره به بخشی از وصیت‌نامه امام خمینی(ره)، نشناختن راهبردهای امام جامعه را بزرگترین مشکل کنونی برشمرد و اظهار داشت: باید نسبت خود را با نظام اسلامی و همچنین رابطه قلبی، دلی و عملی‌مان را با امام جامعه پیدا کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان سردار سلیمانی را یک عارف بزرگ دانست که همواره نسبت به ارتباط انسان با حرکت انقلاب و اسلام و رابطه با امام جامعه به عنوان ۲ نقطه کانونی دین و محوری‌ترین نقطه تمرکز اندیشه اسلام ناب توجه ویژه داشت.

وی شهادت سردار بزرگ اسلام را عاملی مهم در تقویت وحدت دانست و با اشاره به صحیفه امام خمینی(ره) گفت: راهبرد امام خمینی(ره) در هدایت انقلاب اینگونه بود که مسوولان باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست و نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری امام زمان(عج) است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان همچنین به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم قم و خطبه‌های نماز جمعه تهران و لزوم دنبال کردن این فرامین تاکید کرد: باید با زاویه نگاه امام جامعه حرکت کنیم.

حجت الاسلام نظیری اعتقاد راسخ نداشتن به عزم و اراده مردم و باور نداشتن به قدرت خدا را مشکل عمده برشمرد و گفت: این در حالیست که ملت ایران همیشه در میدان حاضرند و طبق تاکیدات رهبر معظم انقلاب باید خود را از هر لحاظ قوی کنیم.

برای تبیین اندیشه و مکتب حاج قاسم تلاش کنیم

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر نیز شهادت سردار سلیمانی را غمی جانگداز دانست و افزود: شهادت هنر مردان است و جز این نبود که حاج قاسم برای شهادت آفریده شده بود.

محمدعظیم خدایاری بیان کرد: علمدار انقلاب اسلامی و مکتب مقاومت فراتر از نام، عنوان و القاب و نماد ایستادگی و عزت در برابر هر استعمارگری بود.

وی ادامه داد: شهادت سردار رشید اسلام چیزی جز پاداش سال‌ها مجاهدت و مبارزه مخلصانه برای آموزه‌های مکتب اسلام، تامین امنیت ایران و مظلومان منطقه و حفظ و حراست از حرم اهل بیت(ع) نبود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر ایجاد وحدت بین جهان اسلام، منطقه و کشورهای ایران و عراق را از ثمره‌های شهادت سردار سلیمانی عنوان کرد و افزود: با برگزاری آیین‌های بزرگداشت سردار بزرگ اسلام وحدت خوبی بین مراکز آموزش عالی این شهرستان ایجاد شده و همچنان این آیین‌ها ادامه دارد.

خدایاری با اشاره به برگزاری همایشی با موضوع تبیین اندیشه‌های سردار سلیمانی با محوریت دانشکده علوم قرآنی ملایر گفت: این همایش‌ها برای شناخت و تبیین اندیشه حاج قاسم ادامه دارد تا بتوانیم در زمینه مکتب وی به وظایف‌مان عمل کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =