لاریجانی: راهبرد منطقه‌ای ایران و روسیه الگویی موفق است

تهران - ایرنا - رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار رییس دومای دولتی فدراسیون روسیه، راهبرد مشترک ایران و روسیه در منطقه را الگویی موفق دانست.

به گزارش خانه ملت، علی لاریجانی روز دوشنبه در دیدار ویچسلاو والودین رییس دومای دولتی فدراسیون روسیه، ضمن ابراز خرسندی از حضور هیات پارلمانی روسی در ایران بر ضرورت گسترش روابط پارلمانی دو کشور تاکید کرد.
رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به همکاری موفق ایران و روسیه در مقابله با تروریسم منطقه‌ای، ابراز امیدواری کرد همکاری پارلمانی دو کشور گسترش یابد.
لاریجانی افزود: دو کشور ایران و روسیه برای تقویت روابط راهبردی عزم جدی دارند.
وی با اشاره به راهبرد مشترک ایران و روسیه در منطقه، آن را الگویی موفق برای امنیت پایدار توصیف و ابراز امیدواری کرد چنین همکاری‌هایی تداوم داشته باشد.

توسعه روابط پارلمانی در راستای منافع دو کشور ایران و روسیه برای ما اهمیت دارد

ویچسلاو والودین رییس دومای دولتی فدراسیون روسیه  نیز در این دیدار ضمن تسلیت شهادت سردار سلیمانی به ملت ایران، این حادثه تروریستی را فاجعه‌ای بزرگ خواند و افزود: ایران و روسیه بر ضرورت حمایت از صلح و تعهد به توافقات بین‌المللی تاکید دارند ولی برخی کشورها بدون توجه به اصل "عدم دخالت در امور کشورهای مستقل" و برخلاف همه توافقات بین‌المللی رفتار می‌کنند.
وی ادامه داد: سیاست یک بام و دو هوایی که در جهان به وجود آمده و اینکه یک کشور در راستای منافع خود به دنبال کنترل جهان باشد، به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.
رییس دومای دولتی فدراسیون روسیه عنوان کرد: توسعه روابط پارلمانی در راستای منافع دو ملت و دو کشور ایران و روسیه برای ما اهمیت دارد و باید برای فائق آمدن بر چالش های موجود در منطقه تلاش کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =