۱۱ مصدوم زلزله خان زنیان شیراز سرپایی مداوا شدند

شیراز _ ایرنا_ مدیر مرکز مدیریت و فوریت های پزشکی استان فارس گفت:۱۱ مصدوم دبیرستان دخترانه حضرت خدیجه کبری منطقه خان زنیان شیراز نیاز به اعزام به بیمارستان نداشتند و به صورت سرپایی مداوا شدند.

محمد جواد مرادیان مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز شامگاه دوشنبه گفت: به دنبال وقوع زلزله عصر امروز به بزرگی ۵ و ۴ دهم ریشتر که مرکز آن منطقه خان زنیان اعلام شد، چهار واحد عملیاتی اورژانس شامل تیم های ارزیاب و واکنش سریع، به این منطقه اعزام شدند.

 مرادیان افزود: بر اساس ارزیابی های انجام شده، تاکنون این حادثه تلفات جانی در بر نداشته است.

وی از اعزام چهار دستگاه آمبولانس به محل حادثه و همچنین استقرار اتوبوس آمبولانس مرکز اورژانس در منطقه خان زنیان به عنوان دیگر اقدامات مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی یاد کرد و ادامه داد: تاکنون بیشترین خرابی ها مربوط به دو روستای «پرشکفت» و «آرندی» بوده که با توجه به آسیب یک دبیرستان دخترانه در روستای پرشکفت، هم اکنون مصدومان این حادثه در اتوبوس آمبولانس مستقر در محل حادثه، خدمات لازم را دریافت می کنند.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: ۱۱ مصدوم دبیرستان خدیجه کبری(س) روستای پرشکفت به صورت سرپایی مداوا شده و نیاز به انتقال به بیمارستان نداشتند.

وی در ادامه از تشکیل نشست مدیریت بحران در منطقه خان زنیان خبر داد و گفت: با توجه به وقوع این حادثه و ارزیابی صدمات احتمالی، بیمارستان ها و مراکز درمانی در حالت آماده باش هستند.

دکتر مرادیان با اعلام دو تاکید مهم، افزود: با توجه به شدت لرزش حاصل از این حادثه، لازم است لوله های گاز و دودکش بخاری در مناطقی که لرزش زلزله احساس شده است، بررسی شود تا از موارد احتمالی وقوع گازگرفتگی پیشگیری شود، همچنین از مردم می خواهیم از تردد به محل حادثه خودداری کرده تا رفت و آمد خودروهای امدادی دچار اختلال نشود.

او یادآور شد: در صورت مواجهه مردم با موردی از صدمه در اثر این حادثه، لازم است موضوع به سرعت به مرکز اورژانس گزارش شود.

اخبار مرتبط