مایحتاج موردنیاز مردم در پایان سال با حضور رحمانی بررسی شد

تهران- ایران- نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز کمیسیون وضعیت مایحتاج مورد نیاز مردم و موضوع خودرو در پایان سال با حضور وزیر صنعت و معدن بررسی شد.

رضا علیزاده در گفت و گو با ایرنا در تشریح جلسه امروز دوشنبه کمیسیون صنایع و معادن اظهار داشت: جلسه امروز کمیسیون با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره تنظیم بازار به ویژه تامین و کنترل قیمت اقلام و کالاهای مورد نیاز شب عید و خودرو بود که توضیحاتی از سوی وزیر در این خصوص ارائه شد.

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن در مجلس افزود: طبق توضیحات وزیر، خوشبختانه برای تامین مایحتاج شب عید، اعم از گوشت، مرغ و میوه و سایر اقلام تمهیدات لازم اندیشیده شد و از این بابت کمبودی در عرضه این کالاها وجود ندارد. از دستگاه‌های نظارتی نیز درخواست شد تا حد ممکن جلوی سوءاستفاده سودجویان در این بازار گرفته شود.

علیزاده در خصوص بحث خودرو نیز عنوان کرد: در حال حاضر تولید خودرو در وضعیت نسبت مطلوب و روند صعودی دارد و میزان این تولید نزدیک به یک میلیون دستگاه در سال است.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شرکت‌های خودروساز داخلی نیز همین روند تولید را ادامه می‌دهند که در پایان سال همین سقف ۴ هزار دستگاه تولید روزانه حفظ شود. مشکلات این خودروسازها در حال رفع شدن است تا این شرکت‌ها دچار افت در تیراژ تولید نشوند.

علیزاده تصریح کرد: در حال حاضر خطر تعطیلی واحدها و مشکل تامین مواد اولیه به دلیل تحریم‌ها، برای اکثر واحدهای تولیدی و صنعتی رفع شده است و نگرانی از بابت مشکلات تولید، و دغدغه‌ای که سال گذشته به شدت واحدهای تولیدی و صنعتی را در حالت نگرانی قرار داده بود، برطرف شده است.

وی اظهار داشت: در جلسه امروز همچنین درباره راهکارهای پیش‌فروش و تحویل فوری یا ثبت نام یک ماهه خودرو بحث و تبادل نظرشد از این نظر که توده مردم گلایه دارند که امکان ثبت نام وجود ندارد که احساس می‌شود تعدادی واسطه‌ در این وادی سوءاستفاده‌هایی انجام می‌دهند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: در این رابطه هم درخواست کردیم که وزارتخانه و خودروسازها راهکار منطقی‌تری بیندیشند تا در حدامکان بتوان این واگذاری‌ها و پیش‌فروش‌ها عادلانه انجام شود و مردم عادی و مصرف کننده هم بتوانند به راحتی از این امکان استفاده کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =