رقم نهایی بودجه سال آینده شهرداری تهران هنوز قطعی نشده است

تهران- ایرنا- شهردار تهران با بیان اینکه هنوز رقم نهایی بودجه سال آینده این نهاد قطعی نشده است گفت: بطور حتم میزان آن از جمع رقم بودجه سال ۹۸ و متمم آن بیشتر خواهد بود.

پیروز حناچی روز دوشنبه در حاشیه افتتاح ۷ سالن جدید در پردیس ملت در خصوص اینکه چرا هنوز لایحه بودجه سال ۹۹ شهرداری به شورای شهر تهران ارشال نشده است، به خبرنگاران اظهارداشت: تصمیم این شد که ابتدا متمم بودجه سال ۹۸ تصویب شود و بعد لایحه سال ۹۹ را ارائه کنیم.

ساماندهی پله برقی های پل های عابر تهران

حناچی همچنین گفت که نگهداری پل های عابر پیاده چندی پیش به سازمان حمل و نقل و ترافیک سپرده شد و قرارداد نگهداری و تجهیز آنها آماده است.

وی افزود: پس از تحریم‌ها در تهیه قطعات پله برقی این پل ها با مشکلاتی مواجه شدیم که در حال رایزنی با بخش داخلی هستیم تا قطعات لازم را تامین کنند.

شهردار تهران در بخش دیگر سخنانش در خصوص حمایت های نهاد متبوعش از سینما و هنر گفت:  اگر کارهایی که سینماگران یا هنرمندان انجام می دهند در راستای بهبود زندگی شهرنشینی و در یک کلام به نفع شهر و شهروندانش باشد حمایت هایی هم از آنها خواهیم کرد.

حناچی ادامه داد:  امسال فیلمی در حوزه کودکان کار به جشنواره می‌آید که با نگاهی هنرمندانه به این موضوع نگاه شده است و ما از آن حمایت کردیم یا برای مثال فیلم های تاریخی از فرهنگ و هنر تهران که ساخته می شود.

وی بیان کرد: همچنین فضایی برای به نمایش در آمدن آثار در نظر گرفته می‌شود و همه فضاهای هنری و فرهنگی شهرداری تهران برای این موضوع بسیج شده و تلاش می‌کنیم نظر مردم را به صنعت سینما جلب کنیم.

حناچی گفت: تلاش می کنیم بخشی از پیامهای غیرمستقیمی که باید به شهروندان داده شود را به شهروندان برسانیم.

شهردار تهران همچنین درخصوص مأموریت محوله به سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران؛ انجام اقدام ویژه و ساخت اثری فاخر برای گرامیداشت یاد شهید حاج قاسم سلیمانی نیز گفت: بالاخره عزیزانی که جاشنان را برای حفظ امنیت مردم و کشور وسط گذاشته‌اند همواره مورد نظر مردم هستند و باید تلاش های آنها گرامی داشته شود.

وی خاطرنشان کرد: پیش از این درباره شهید باقری، چمران و خیلی دیگر از عزیزانی که در جنگ جانشان را فدا کردند فیلم هایی ساخته شده است و امروز هم مسؤولیت سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران این است که با ساخت اثری یاد سردار سلیمانی را زنده نگه دارند.

به گزارش ایرنا، هفت سالن جدید سینما و نمایش مجموعه پردیس سینمایی ملت امروز(دوشنبه) با حضور حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی، پیروز حناچی شهردار، حجت الاسلام میثم امرودی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و جمعی از مسئولان به بهره‌برداری رسید.

پردیس سینما گالری ملت سال ۱۳۸۷ با چهار سالن هر یک به ظرفیت ۲۶۵ صندلی، یک سالن کوچک VIP با ظرفیت ۳۰ صندلی و در مجموع با ظرفیت یکهزار و ۹۰صندلی افتتاح شد که با توجه به سازه منحصر به فرد، طراحی خاص و نبود مراکز تجاری در این بنا و مجاورت با بوستان ملت یکی از مهمترین مراکز فرهنگی _ سینمایی کشور محسوب می‌شود.

اکنون این مجموعه با اضافه شدن ۶ سالن نمایش جدید و یک سالن همایش چند منظوره و فود کورت و کافی‌شاپ و پارکینگ با ظرفیت ۷۰۰ واحد و بازسازی سالن‌های موجود ظرفیت خود را به یکهزار و ۹۰۰صندلی با تعداد متنوع از ۵۰ تا ۳۱۰ صندلی افزایش داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =