ثمره شهادت سردار سلیمانی خروج نظامیان آمریکایی از منطقه است

تهران - ایرنا - جانشین رییس ستاد کل نیروهای مسلح ضمن ابراز تاسف از شهادت سردار مقاومت، شهید سپهبد قاسم سلیمانی، ثمره شهادت این مجاهد مخلص را ایجاد انقلابی در منطقه و خروج نظامیان آمریکایی از منطقه دانست.

به گزارش روابط عمومی  ارتش، امیر سرتیپ آشتیانی در همایش علمی تخصصی تدوین آیین نامه های نیروهای مسلح که امروز سه شنبه در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش برگزار شد ضمن تشکر از دست اندرکاران برگزاری این همایش و تبیین اهمیت تدوین و بازنگری آیین نامه ها در سطح نیروهای مسلح گفت: در تدوین آیین نامه ها در نیروهای مسلح بررسی ها نشان می دهد که دو موضوع مهم باید مد نظر قرار گیرد: اول مشکلات اعتباری و دوم مشکلات ساختاری که در هر دو حوزه ستاد کل نیروهای مسلح با مرتفع نمودن مشکلات، آماده تدوین و بازنگری آیین نامه ها می باشد.

امیر آشتیانی ضمن بیان نیازمندی موجود در حوزه آیین نامه ها در سطح نیروهای مسلح گفت: ما به چیزی حدود سه هزار آیین نامه در سطح نیروهای مسلح نیازمندیم که هر سال باید بیش از  ۵۰۰ آیین نامه تدوین گردد که با تامین بودجه و اعتبار و نظارت و تایید معاونت آموزش و پژوهش ستاد کل نیروهای مسلح این نیازمندی نیروها در حوزه تدوین آیین نامه ها را مرتفع خواهیم کرد.

وی در ادامه تاکید کرد: در حوزه تدوین آیین نامه ما باید به دو نکته اساسی توجه نماییم: اول بهره برداری از تجربیات با نگاه به آینده و دیگری موضوع سیستم سازی می باشد. در خصوص تجربیات باید گفت که ثبت تجربیات و بهره گیری از آن بسیار اهمیت دارد که در روایات نیز بسیار برآن تاکید گردیده است.

امیر آشتیانی افزود: در خصوص ساختار و سیستم سازی نیز باید توجه نمود که هر زمان که ما ساختار و چهارچوب ضعیف داشته ایم مجموعه دچار ضعف شده و از رشد و تعالی بازمانده است چرا که موجب حاکم شدن سلایق و علایق افراد شده و ما توانسته ایم فقط حفظ وضع موجود کرده و در نهایت دچار پس رفت شویم.

جانشین ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه به اصول اساسی که تدوین گران در تدوین آیین نامه ها  باید از آن استفاده کنند اشاره کرد و گفت: افرادی که به تدوین آیین نامه ها همت می گمارند بایستی به اصولی مزین باشند که خدامحوری و تکلیف گرایی، کفایت و کاردانی، اراده و پشتکار و کلان نگری، شجاعت و انعطاف پذیری و مشورت، تعالی و پیشرفت، قانونمندی، تجربه انگاری، مدیریت دانش و سیستم سازی، اولویت بندی و آینده نگری، مهارت و آموزش، خلاقیت و نوآوری، اعتدال و اندازه، کیفیت و مطلوبیت، صیانت و ایمنی، استواری، استقامت و استمرار از مهمترین این اصول هستند.

امیر آشتیانی در پایان به انتظارات موجود از مراکز آموزشی و دانشگاهی اشاره و تاکید کرد: مراکز آموزشی و دانشگاهی بایستی از ظرفیت های داخلی و بیرونی در تدوین آیین نامه ها بهره گیری کنند. همچنین تدوین و بازنگری سرفصل ها و متون آموزشی، تدوین و بازنگری کلیه آیین نامه ها بر اساس ارزش های اسلامی و ایرانی، نظارت بر تمام مراحل تدوین و نگاشت آیین نامه ها، دقت و توجه به موضوع به کارگیری آیین نامه ها بعد از تدوین که بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: برگزاری کارگاه ها و نشست ها و کلاس ها برای تربیت تدوینگران آیین نامه ها، بروز رسانی رهنامه ها و آیین نامه ها، توجه وافر به پیشرفت علمی و آینده نگری در چرخه و فرایند تدوین آیین نامه ها و دستورالعمل ها از مهمترین مواردی است که باید مد نظر این مراکز باشد.

در پایان این همایش نیز با حضور  امیر سرتیپ آشتیانی، جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، امیر دریادار سیاری، رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش و سردار سرتیپ دکتر نوری نژاد، معاون هماهنگ کننده ناجا از مدیران و تدوین گران برتر آیین نامه های نیروهای مسلح تقدیر به عمل آمد.

در ابتدای  این همایش سردار سرتیپ دوم خسروی،  رییس مرکز راهبردی آیین نامه های معاونت آموزش و پژوهش ستادکل نیروهای مسلح به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه تدوین و بازنگری آیین نامه های نیروهای مسلح پرداخت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =