شهرداری در حفاظت از اراضی کشاورزی ارومیه پاسخگو نیست

ارومیه- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت اراضی کشاورزی آذربایجان‌غربی با اشاره به لزوم ارائه عملکرد از سوی شهرداری ارومیه در زمینه حفاظت از اراضی کشاورزی گفت: مدیریت شهری مرکز استان در حفاظت از اراضی کشاورزی ارومیه پاسخگو نیست.

سرهنگ اکبر نامور روز پنج‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه رسیدگی به اراضی کشاورزی حومه شهر وظیفه شهرداری‌هاست، افزود: مناطق یک و چهار ارومیه بهترین اراضی این شهر به شمار می‌روند که نظارت بر آن در دست مسوولان شهرداری ارومیه بوده ولی این بخش درباره میزان حفاظت از این اراضی و حفظ یکپارچگی اراضی پاسخگو نیست.

وی با بیان اینکه هنوز مشخص نیست شهرداری ار محل ماده ۹۹ و ماده ۱۰۰، چند مورد قلع و قمع و تخریب در مورد حفاظت از اراضی و تغییر کاربری انجام داده‌است، اظهار داشت: رسانه‌ا باید در این خصوص از شهرداری مطالبه‌گری کنند.

وی با انتقاد از عملکرد جزیره‌ای یگان‌های مختلف حفاظت از اراضی در آذربایجان غربی بیان کرد: ماموران یگان حفاظت جهاد کشاورزی همواره در پایش دائمی اراضی کشاورزی حضور دارند تا تخریب یا تغییر کاربری در این راستا رخ ندهد.

فرمانده یگان حفاظت اراضی کشاورزی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه تمامی مشکلات موجود در بخش حفاظت از اراضی به اجرای قانون باز می‌گردد، گفت: با تفسیرهای متعدد از قانون، برخی قوانینی که برای حمایت از قشر کم‌برخوردار حاشیه شهر و استفاده‌کنندگان غیرمجاز از برق و آب تصویب شده‌بود، در راستای منافع قشر مرفه و افراد متمول جامعه به کار گرفته شده‌است.

وی اظهار داشت: با تفکیک هر هکتار از اراضی کشاورزی استان، یک خانواده روستایی بیکار می‌شودکه البته همه این موارد در راستای سودجویی برخی افراد اجرا می‌شود.

به گزارش ایرنا آذربایجان‌غربی دارای یک میلیون هکتار اراضی کشاورزی است که سالانه ۶.۲ میلیون محصول را کشاورزان این استان تولید و روانه بازار می‌کنند.

شهر ارومیه بیش از ۱۱ هزار هکتار مساحت دارد و بزرگترین شهر آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha