لاریجانی: آمریکایی‌ها منطقه را به سمت دیکتاتوری بین‌المللی می‌برند

تهران- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی‌ها شرایط منطقه را به سمت دیکتاتوری بین‌المللی می‌برند و رفتار تحقیرآمیزی دارند که در این شرایط همکاری‌های ایران و  روسیه بسیار مهم است.

به گزارش اداره اخبار و رسانه‌های گروهی مجلس، «علی لاریجانی» روز دوشنبه در دومین کمیسیون عالی مشترک همکاری‌های پارلمانی بین مجلس شورای اسلامی و دومای دولتی مجلس فدراسیون روسیه که در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، ضمن تبریک سال نو میلادی اظهار داشت: این روزها روسیه مشغول تحولات مهمی است که نقش دوما در این زمینه بسیار با اهمیت است، لذا حضور شما در ایران برای تشکیل این اجلاس نشان از اهتمام شما نسبت به روابط دو کشور دارد.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که  ایران و روسیه دو کشور مهم و تأثیرگذار در معادلات منطقه‌اند، عنوان کرد: ایران و روسیه ضمن داشتن منافع مشترک، دشمنان مشترکی دارند که تحریم از سوی آنها نیز وجه اشتراک ایران و روسیه تلقی می‌شود.

لاریجانی با اشاره به رایزنی‌های نزدیک ایران و روسیه در مسائل مختلف بیان داشت: دو کشور گام‌های بلند مشترکی به خصوص در مبارزه با تروریسم برداشته‌اند و همچنین همکاری‌های امنیتی- نظامی خوبی دارند که نمونه اخیر آن برگزاری مانور مشترک ایران، روسیه و چین بود. ضمن اینکه همکاری‌های دو کشور در حوزه اقتصادی مثبت است که به شتاب بیشتر آن امید داریم.

وی ضمن تشکر از ابراز همدردی رییس دومای روسیه نسبت به شهادت سردار سلیمانی که نمونه بارز تروریسم دولتی آمریکا عنوان کرد، اظهار داشت: دولت روسیه درخصوص این موضوع بسیار مسئولانه عمل کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: آمریکایی‌ها شرایط منطقه را به سمت دیکتاتوری بین‌المللی می‌برند و رفتار تحقیرآمیزی دارند که در این شرایط همکاری‌های ایران و روسیه بسیار مهم است.

لاریجانی، کمیسیون مشترک را محلی برای توسعه همکاری‌های اقتصادی دو کشور دانست و خاطرنشان کرد: امیدواریم برگزاری این کمیسیون در چنین سطحی که نشان از اراده دو طرف برای توسعه روابط دارد، بتواند به تقویت مناسبات دو کشور هر چه بیشتر کمک کند.

ویچسلاور والودین رئیس دومای روسیه نیز در این کمیسیون ضمن تأکید بر ضرورت همکاری‌های بین پارلمانی، گفت: این تعاملات باید به تعمیق روابط دو کشور کمک کند؛ چنان که در اجلاس قبلی که در ایران برگزار شد، مسائل مختلفی در خصوص تجارت میان دو کشور مطرح و پیگیری شد.

وی با اشاره به امکانات و ظرفیت‌های کمیسیون مشترک پارلمان دو کشور یادآور شد: دو پارلمان می‌توانند به نحوی تصمیم‌گیری کنند که به توسعه روابط دو کشور منجر شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha