۶ طرح گردشگری در آذربایجان‌غربی آماده بهره‌برداری است

ارومیه- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه ۶ طرح گردشگری آماده بهره‌برداری طی دهه فجر سال جاری است، گفت: این طرح‌ها شامل چهار واحد اقامتی بوم‌گردی، یک باب هتل و یک سفره‌خانه سنتی است.

جلیل جباری روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه اکثر این طرح‌ها توسط بخش خصوصی در شهرستان‌های ارومیه، پیرانشهر، ماکو و خوی راه‌اندازی می‌شود، افزود: مجموع سرمایه‌گذاری این طرح ها حدود ۱۴۰ میلیارد ریال است که برای ۶۵ نفر به شکل مستقیم اشتغالزایی در پی دارد.

وی با اشاره به دریافت تسهیلات برای طرح‌های گردشگری استان، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۶ طرح گردشگری برای دریافت وام به مراجع مربوط معرفی شده‌اند که برای ۱۷ طرح، تسهیلات مدنظر پرداخت شده‌است.

جباری با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی این طرح‌ها بالای ۵۰ درصد است و تعدادی از آنها در آینده نزدیک افتتاح می‌شود، ادامه داد: این طرح‌ها شامل ایجاد تاسیسات گردشگری از قبیل هتل، مهمانپذیز، اقامتگاه بوم‌گردی و مرکز تفریحی گردشگری است که پس از دریافت تسهیلات در مرحله ساخت قرار دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی همچنین از صدور موافتنامه اصولی برای متقاضیان ایجاد تاسیسات گردشگری طی سال جاری خبر داد و بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰۰ موافقت اصولی برای متقاضیان راه‌اندازی تاسیسات گردشگری صادر شده ‌که برآورد میزان اشتغالزایی آن بیش از ۲ هزار نفر است.

آذربایجان‌غربی دارای بیش از ۱۶۰۰ اثر، تپه، بنا و محوطه تاریخی است؛ کاخ‌موزه باغچه‌جوق ماکو، سه‌گنبد ارومیه، مقبره شمس‌تبریزی خوی، تپه تاریخی حسنلوی نقده، تخت‌سلیمان تکاب، قره‌کلیسا و یا همان کلیسای تادئوس مقدس چالدران از جاذبه‌های گردشگری این استان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =