پرهیز از پیش‌داوری پیش از اعلام تیم فنی، درباره هواپیمای ماهشهر

اهواز- ایرنا- معاون امور عمرانی استانداری خوزستان در واکنش به برخی اظهارنظرها درباره دلیل خروج هواپیمای ماهشهر از باند فرودگاه، گفت: تا زمانی که نتایج بررسی تیم کارشناسی این حادثه اعلام نشود، هرگونه پیش‌داوری در این باره غیرقابل استناد است و باید از آن پرهیز کرد.

فاضل عبیات روز دوشنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در این باره بیان کرد: بررسی دلایل خروج این پرواز از باند توسط تیم‌های کارشناسی شروع شده است.

وی با بیان اینکه از دقایق نخست وقوع این حادثه، با حضور ماموران انتظامی، آتش‌نشانی، منطقه ویژه پتروشیمی و مسئولان شهرستان و استان، اقدامات ایمنی در محوطه وقوع حادثه صورت گرفت، افزود: در ساعت اول وقوع حادثه جلسه مدیریت حادثه تشکیل شد و اقدامات لازم برای جابه‌جایی هواپیما برنامه‌ریزی و آغاز شد.

عبیات ادامه داد: حادثه خروج هواپیما از باند فرودگاه ماهشهر در ساعت ۷:۳۵ دقیقه صبح روز دوشنبه روی داد و خوشبختانه همه مسافران هواپیما با هدایت و عملکرد خوب گروه پروازی بدون صدمه و آسیبی از هواپیما پیاده شدند و این حادثه تنها ۲ مصدوم جزیی داشت.

پرواز شماره ۶۹۳۶ تهران - ماهشهر مربوط به شرکت هواپیمایی کاسپین که ساعت ۶:۴۰ دقیقه روز دوشنبه تهران را به قصد ماهشهر ترک کرده بود هنگام نشستن در فرودگاه ماهشهر در ساعت ۷:۳۵ دقیقه از باند خارج شد.

در پی این حادثه تیم کارشناسی سازمان هواپیمایی کشوری برای ارزیابی سانحه خروج هواپیما از باند در محل حاضر شدند.

هواپیمای حادثه دیده ۱۴۴ سرنشین، شامل ۱۳۶ مسافر و هشت خدمه داشت.

فرودگاه ماهشهر فرودگاه اختصاصی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی این شهرستان، در جنوب خوزستان واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha