رییس فدراسیون اسکواش: دنبال بهترین نتیجه در مسابقات آسیایی هستیم

همدان- ایرنا- رییس فدراسیون اسکواش کشور گفت: با حداقل‌ها به دنبال ثبت بهترین نتیجه در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا هستیم.

مسعود سلیمانی روز دوشنبه در حاشیه حضور در مجمع انتخابات هیات اسکواش همدان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: رقابت های اسکواش تیمی بزرگسالان قهرمانی آسیا اواخر اسفندماه امسال در مالزی برگزار می شود و عزم اعضای تیم حضور پرتوان برای کسب نتایج مطلوب است.

وی اضافه کرد: کاروان کشورمان متشکل از ۱۳ دختر و پسر در این مسابقات حضور خواهد یافت و به توانمندی آنها اعتقاد ویژه داریم.

سلیمانی با اشاره به اینکه ۲ سال قبل تیم پسران کشورمان سوم و دختران پنجم آسیا شدند، گفت: هیچ یک از تیم های آسیایی تصور این نتایج خوب را نداشتند چرا که قبل از آن حتی جزو هشت تیم برتر هم صعود نمی کردیم.

وی بیان کرد: البته در دوره گذشته یک ماه اردوی تیم را در مالزی برپا کردیم اما اکنون با کمترین امکانات، حداقل ها را توانستیم برای آنها فراهم کنیم.

رییس فدراسیون اسکواش افزود: امیدواریم در مسابقات مالزی درخشش دوره گذشته را تکرار کنیم هر چند تیم ها با برنامه و توان بیشتری به میدان می آیند و به طور قطع عملکرد ما را به عنوان یک مدعی آنالیز می کنند.

سلیمانی جمعیت سازمان یافته ورزش اسکواش کشورمان را ۱۰ هزار ورزشکار برشمرد و گفت: این اسکواش بازان دارای شناسنامه و فعالت مستمر در سطح کشور هستند.

وی اظهار داشت: تنها استان بدون هیات اسکواش بوشهر است که به زودی فعالیت آن رسمیت پیدا می کند.

رییس فدراسیون اسکواش با اشاره به موفقیت های به دست آمده در مربیگری گفت: در ۶ دوره جهانی مربیگری اسکواش ، چهار مربی در بالاترین سطح این رشته ورزشی موفق به اخذ مدرک مربیگری شدند و از بین آنها سه مربی نیز به مدرسی ارتقا یافته اند.

وی برگزاری دوره مربیگری جهانی اسکواش را یکی از مهمترین برنامه های اجرایی فدراسیون در سال جاری برشمرد و افزود: این دوره بهمن ماه امسال در مجموعه ورزشی انقلاب تهران برگزار می شود و مدرس آن نیز سرمربی تیم ملی بزرگسالان است.

سلیمانی برگزاری مسابقات اسکواش در کورت مدرن بجنورد را از دیگر برنامه های مهم فدراسیون تا پایان سال دانست و گفت: این مسابقات در رده های سنی مختلف برگزار می شود و دارای رنکینگ جهانی آسیایی است.

رییس فدراسیون اسکواش کشور برای حضور در مجمع انتخابات رییس هیات همدان امروز دوشنبه به این استان سفر کرده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =