۷ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۸
کد خبرنگار: 1458
کد خبر: 83650432
۰ نفر

برچسب‌ها

مشکلات واحدهای تولیدی کلاله بررسی شد

گنبدکاووس- ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و رئیس کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گلستان در کلاله اعلام کرد: با برگزاری نشست این کارگروه، مشکلات مالی و موانع تولید واحدهای تولیدی و صنعتی این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

ابراهیم کریمی روز دوشنبه در حاشیه جلسه کارگروه استانی تسهیل و رفع موانع تولید گلستان که در کلاله تشکیل شد، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: در این جلسه، مشکلات و موانع تولید ۱۳ مجموعه تولیدی و صنعتی مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که برخی از این مشکلات به کندی و یا توقف فعالیت واحدهای مذکور منجر شده‌است.

وی اظهار داشت : بخش عمده مشکلات بررسی شده در عرصه صنعتی، تولیدی، گردشگری و کارخانجات تولید آجر در ارتباط با تامین اجتماعی، شرکت گاز و دستگاه‌های اجرایی دیگر بودند که برای همه این واحدها و شرکت‌ها مصوبات لازم از کارگروه اخذ شد.

 رئیس کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گلستان خاطرنشان کرد: با اجرای این مصوبات بخش عمده‌ای از مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی در ارتباط با استمهال معوقات بانکی، تسهیلات جدید و مشکلاتشان با تامین اجتماعی بزودی مرتفع خواهد شد.

وی ادامه داد: در این نشست مقرر شد که سه مورد از مشکلات واحدهای تولیدی کلاله که با مسائل خاصی روبر هستند در سه روز آینده در مرکز استان مورد بررسی بیشتری قرار گیرد .

کریمی گفت: همه مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید را به دقت رصد می‌کنیم و تا حصول نتیجه نهایی پیگیر امور هستیم تا شرایط خوبی برای رونق و توسعه فعالیت‌های اقتصادی شهرستان کلاله فراهم شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان در ادامه به جلسات و فعالیت‌های اخیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید گلستان اشاره کرد و گفت: روزهای دوشنبه هر هفته به تشکیل جلسه این کارگروه در مراکز شهرستاهای استان اختصاص دارد و تاکنون علاوه بر کلاله، در شهرستان‌های گمیشان، آزادشهر و مینودشت تشکیل شده است.

کریمی به مزایای برپایی جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان‌های گلستان اشاره کرد و گفت: با این اقدام، مشکلات تولیدکنندگان و فعالان صنایع در شهرستان‌های مختلف در کمترین زمان ممکن و در شهرستان خودشان حل و فصل می شود.

 در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید گلستان در کلاله که با حضور تنی چند از مدیران کل، مدیران شهرستانی و جمعی از تولیدکنندگان برگزار شد، علی رزاقی معاون فرماندار کلاله در سخنانی گفت: این شهرستان با یک هزار و ۷۵۳ کیلومترمربع وسعت و ۱۳۰هزار نفر جمعیت، از ظرفیت بالقوه در عرصه‌های تولیدی، صنعتی و کشاورزی برخوردار است.

وی تاکید کرد: با شناسایی ظرفیت‌ها ، برنامه‌ریزی کارآمد، تلاش روزافزون و جذب سرمایه گذاران می‌توان زمینه توسعه و رونق شهرستان کلاله را فراهم کرد.

معاون فرماندار کلاله با بیان اینکه واحدهای تولیدی و صنعتی این شهرستان به خاطر مشکلاتی که دارند به سختی کار میکنند که با اندکی حمایت میتوان زمینه کار، اشتغال و تولید این شهرستان را رونق بخشید.

خداقلی بایندری رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کلاله نیز اعلام کرد: در این شهرستان ۳۱ واحد تولیدی با چهار هزار و ۴۱۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغال ۴۵۰ نفر مشغول فعالیت هستند.

شهرستان کلاله با بیش از ۱۳۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =