۲۵۰ تله زنده‌گیری کبک در نوار مرزی استان اردبیل جمع‌آوری شد

اردبیل - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: ۲۵۰ تله‌ زنده‌گیری کبک در مناطق شکار ممنوع نوار مرزی استان توسط محیط‌بانان جمع‌آوری و تخریب شد.

محمد مجرد روز دوشنبه افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان اردبیل هنگام گشت و کنترل در زیستگاه‌های حساس از جمله منطقه شکار ممنوع نوار مرزی در استان جهت جلوگیری از شکار بی‌رویه و غیرمجاز این تعداد تله زنده‌گیری کبک را کشف و معدوم کردند.

وی اظهارداشت: همه ساله با توجه به وجود تعداد زیادی پرنده از جمله کبک در اطراف چشمه‌ها و صخره‌های منطقه شکار ممنوع نوار مرزی، افراد سود جو اقدام به تله‌گذاری و زنده‌گیری کبک می‌کنند.
وی بیان‌کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست در این ماموریت ضمن تخریب و پرکردن چاله‌های کنده شده اقدام به جمع‌آوری و معدوم‌سازی تله‌ها کردند.

مجرد گفت: به استناد بند ج ماده ۱۱ و بند الف و ج ماده ۱۰ قانون شکار و صید هرگونه شکار و صید، حمل، عرضه، فروش و صدور جانوران وحشی زنده یا کشته و اجزای بدن آن‌ها ممنوع هست و با مرتکبین این تخلف برابر مقررات برخورد قانونی بعمل خواهد آمد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اردبیل افزود: یک نفر در این رابطه دستگیر و با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به سیستم قضایی تحویل داده شد.

وی از دوستداران محیط زیست خواست هرگونه موارد تخلف در حوزه محیط زیست را با شماره ارتباطات مردمی ۱۵۴۰ اطلاع دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =