عضو کنگره آمریکا خواستار پایان اقدامات جنگ طلبانه ترامپ شد

تهران - ایرنا - نماینده دموکرات و رئیس کمیته روابط خارجی کنگره آمریکا ضمن انتقاد از سیاست جنگ‌طلبانه ترامپ علیه ایران از او خواست از مقدمه‌چینی برای یک جنگ بی‌پایان دیگر دست بردارد.

«الیوت انگل» در مصاحبه با شبکه خبری جیو پاکستان ابراز امیدواری کرد که جنگی با ایران رخ ندهد.

وی ضمن انتقاد از رویکرد دولت های آمریکا در دو دهه گذشته به ویژه دولت ترامپ افزود: آمریکا در بیست سال گذشته خود را درگیر جنگ‌های متعددی کرده است و به نظرم وقت آن رسیده کاخ سفید سیاست خود را تغییر دهد. تغییر سیاست به این معناست که باید وضعیت پیش آمده را به کمک روش‌های دیپلماتیک مدیریت کنیم.

رئیس کمیته روابط خارجی کنگره  آمریکا ضمن تاکید بر وظیفه کنگره برای اعلام جنگ علیه یک کشور دیگر گفت: هر دو جنگ عراق و افغانستان توسط رئیس جمهور وقت آمریکا اعلام و آغاز شد و وقت آن رسیده کنگره حق قانونی خود که در قانون اساسی آمریکا آمده را پس بگیرد و اجازه ندهد رئیس جمهوری جنگ دیگری را آغاز کند. کنگره همتراز رئیس‌جمهوری است و قرار نیست رئیس‌جمهوری آمریکا مثل یک دیکتاتور یا یک پادشاه رفتار کند.

وی در ادامه افزود: رویکرد مخاصمت‌آمیز ترامپ در برابر ایران، دموکرات‌ها را نگران کرده است. خروج یکجانبه از برجام اولین سیگنالی بود که ما را نگران کرد. ترور ژنرال سلیمانی نشانۀ محکم دیگری بود که نشان داد ترامپ بر طبل جنگ با ایران می‌کوبد.

وی با بیان این که مردم آمریکا از جنگ‌های بی‌پایان خسته شده‌اند، گفت: احتیاجی نیست که ارتش آمریکا در هر جنگ، نزاع و یا اختلافی با کشورهای دیگر دخالت کند.

الیوت انگل چندی پیش نیز در جلسه کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا ترور سردار قاسم سلیمانی از سوی دولت ترامپ را فاقد مبانی قانونی و مجوزهای کنگره دانست و گفت مردم آمریکا خواستار جنگ با ایران نیستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =