تمام دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در خوابگاه ساکن می‌شوند

مشهد- ایرنا- معاون امور دانشجویی دانشگاه فرهنگیان گفت: با فراهم شدن زیرساخت‌ها و فضای لازم تمام دانشجویان این دانشگاه در سراسر کشور طی ۲ سال آینده در خوابگاه‌ها ساکن می‌شوند.

پروریز انصاری فرد روز دوشنبه در حاشیه دومین روز ششمین دوره توان‌افزایی سرپرستان واحدهای شبانه‌روزی دانشگاه فرهنگیان در مشهد افزود: در حال حاضر بیش از ۶۷ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی پیوسته در پردیس‌های این دانشگاه در سراسر کشور تحصیل می‌کنند که بیش از ۴۵ هزار نفر آنان در سراهای دانشجویی اسکان دارند.

وی ادامه داد: برخی از دانشجویان این دانشگاه نیز به دلیل نزدیک بودن دانشگاه به منازلشان در منزل‌های خود ساکن هستند که با پیگیری‌های انجام شده به دنبال ظرفیت‌سازی و ایجاد فضا و سراهای دانشجویی برای اسکان تمام دانشجویان در خوابگاه‌ها هستیم.

وی گفت: به دلیل ماهیت زیست‌مدار، تربیت‌مدار و تربیت‌ محور بودن این دانشگاه بخش عظیمی از تربیت دانشجویان در سراهای دانشجویی و با برنامه‌های پیش‌بینی شده انجام می‌شود لذا تمام دانشجویان موظف به اسکان در دانشجوسراها یا خوابگاه‌ها هستند.

انصاری فرد افزود: اعتقاد داریم تربیت واقعی معلمان شایسته از طریق حضور در سراهای دانشجویی انجام می‌شود و با توجه به برنامه‌ریزی و کمک دولت و نهادهای بالادستی طی ۲ سال آینده فضاهای لازم برای اسکان دانشجویان فراهم شده و تمام دانشجویان این دانشگاه باید در این خوابگاه‌ها ساکن شوند.

وی ادامه داد: بودجه اولیه برای شروع پروژه‌های خوابگاه‌های دانشجویی سه هزار میلیارد ریال می‌باشد که برای اتمام آن بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال دیگر مورد نیاز است.

وی گفت: قول تامین اعتبار این بودجه به صورت ضمنی از سوی دولت داده شده و آغاز آن با ایجاد دانشگاه جامع در هر استان انجام خواهد شد.

معاون امور دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: این دانشگاه به عنوان راهبرد و وظیفه اصلی خود تربیت محور و عهده دار تامین و تربیت نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش است ضمن اینکه علاوه بر این بهسازی و ارتقای نیروی انسانی این وزارتخانه نیز از مسوولیت‌های این دانشگاه است.

وی افزود: هم اکنون ۹۸ واحد دانشگاهی در استان‌های کشور در حال فعالیت هستند که با ایجاد واحدهای دانشگاهی جامع از سال آینده شاهد تحول در این حوزه خواهیم بود.

ششمین دوره توان‌افزایی سرپرستان واحدهای شبانه‌روزی دانشگاه فرهنگیان که از دیروز با حضور بیش از ۳۴۰ سرپرست سراهای دانشجویی سراسر کشور در مشهد آغاز شده است مدت ۲ روز ادامه دارد.

این دوره با هدف ارتقای شایستگی‌های حرفه‌ای سرپرستان، تبادل تجربه آنان،آموزش مهارت‌های زندگی در ارتباط با نحوه تعامل موثر با دانشجویان، بازآموزی و یادآوری شیوه‌نامه ها و آیین‌نامه‌ها به صورت کارگاهی برگزار شده است.

دانشگاه فرهنگیان کشور دارای بیش از ۶۷ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی پیوسته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =