۷ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۲
کد خبرنگار: 2296
کد خبر: 83650084
۰ نفر
 ۲۲ سینما در شهرهای بدون سینما سال آینده بهره‌برداری می‌شود

تهران- ایرنا- رئیس سازمان سینمایی با بیان اینکه امسال ساخت ۲۲ سینما در ۲۲ شهر بدون سینما آغاز شده، اظهار امیدواری کرد تا این سینماها تا سال بعد بهره‌برداری شود.

حسین انتظامی روز دوشنبه در آئین افتتاح ۷ سالن جدید پردیس سینمایی ملت تهران اظهارداشت: بسیاری از شهرهای ما هنوز سینما ندارند.

وی گفت: تا پایان سال گذشته ۳۲۸ سینما، ۵۸۱ سالن سینمایی و ۱۵۰ هزار صندلی در کشور داشتیم اما این آمار تا پایان امسال به ۳۵۳ سینما یعنی ۷.۵ درصد رشد و ۶۵۴ سالن سینمایی با ۱۲.۵ درصد رشد و ۱۶۱ هزار صندلی یعنی ۸ درصد افزایش خواهد رسید.

انتظامی تاکید کرد: باید در سیاست‌گذاری‌هایمان به توسعه زیرساخت های فرهنگی توجه کنیم و به همان اندازه و بیشتر مسئولیت داریم که تولیدات با ارزش و با کیفیت را ساخته و عرضه کنیم.  

رئیس سازمان سینمایی گفت: توسعه زیرساخت‌ها و تولیدات فرهنگی و مشارکت در رویدادهای فرهنگی همگی کارهای خوبی است که در این دوره مدیریت شاهد آن هستیم و این نشان می‌دهد مدیریت شهری از یک سازمان خدماتی صرف به نهاد فرهنگی بودن در حال تبدیل شدن است.

انتظامی با بیان اینکه هر چقدر زیرساخت‌های فرهنگی را توسعه بدهیم به امنیت آفرینی در کشور کمک کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در زیرساخت‌های فرهنگی به موضوعات فرهنگی و تولیدات هنری توجه می‌شود این کمک می‌کند که آسیب‌های اجتماعی ناشی از گسست‌های اجتماعی مدیریت شود.

به گزارش ایرنا، هفت سالن جدید سینما و نمایش مجموعه پردیس سینمایی ملت امروز(دوشنبه) با حضور حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی، پیروز حناچی شهردار، حجت الاسلام میثم امرودی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و جمعی از مسئولان به بهره‌برداری رسید.

پردیس سینما گالری ملت سال ۱۳۸۷ با چهار سالن هر یک به ظرفیت ۲۶۵ صندلی، یک سالن کوچک VIP با ظرفیت ۳۰ صندلی و در مجموع با ظرفیت یکهزار و ۹۰صندلی افتتاح شد که با توجه به سازه منحصر به فرد، طراحی خاص و نبود مراکز تجاری در این بنا و مجاورت با بوستان ملت یکی از مهمترین مراکز فرهنگی _ سینمایی کشور محسوب می‌شود.

اکنون این مجموعه با اضافه شدن ۶ سالن نمایش جدید و یک سالن همایش چند منظوره و فود کورت و کافی‌شاپ و پارکینگ با ظرفیت ۷۰۰ واحد و بازسازی سالن‌های موجود ظرفیت خود را به یکهزار و ۹۰۰صندلی با تعداد متنوع از ۵۰ تا ۳۱۰ صندلی افزایش داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =